O’quv ishlari bo’yicha prorektor
1989-1994 yy.– Toshkent irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining talabasi
1994-1996 yy. – Mazkur institutning «Qishloq xo’jaligi ishlab chiqarishini avtomatlashtirish» kafedrasi o’qituvchisi
1996-1999 yy. – Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining aspiranti
1999-1999 yy.- Mazkur institutning Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo’limi boshlig’i
1999-2001 yy. – Toshkent irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining Marketing xizmati va tadbirkorlik bo’limi boshlig’i
2001-2003 yy. – O’zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo’jaligi vazirligining Suv xo’jaligi kompleksida investitsiyalar monitoringi boshqarmasining Ijtimoiy soha bo’limi yetakchi mutaxassisi
2003-2005 yy. – Toshkent irrigatsiya va melioratsiya institutining Suv xo’jaligi elektrotexnikasi va avtomatikasi kafedrasi dotsenti
2005-2014 yy. – O‘zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo’jaligi vazirligining Kadrlar va o’quv yurtlari boshqarmasining O’quv yurtlari va malaka oshirish bo’limi bosh mutaxassisi
2014-2017 yy. – Andijon qishloq xo’jalik institutining o’quv ishlari bo’yicha prorektori
2017-2020 yy. – Jizzax viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha o’rinbosari

TUKHTAMISHEV BOTIR KUNISHEVICH
1989-1994 – Student of the Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers
1994-1996 – Lecturer at the Department of “Automation of Agricultural Production” of the Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers
1996-1999 – Postgraduate student of the Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers
1999-1999 – Head of the Department of Talented Students of the Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers
1999-2001 – Head of Marketing and Entrepreneurship Department, Tashkent Institute of Irrigation and Agricultural Mechanization Engineers
2001-2003 – Leading Specialist of the Social Sphere of the Investment Monitoring Department of the Water Resources Complex of the Ministry of Agriculture and Water Resources of the Republic of Uzbekistan
2003-2005- Docent of the Department of Electrical Engineering and Automation of Water Resources, Tashkent Institute of Irrigation and Land Reclamation
2005-2014 – Chief Specialist of the Department of Educational Institutions and Advanced Training of the Personnel and Department of the Ministry of Agriculture and Water Resources of the Republic of Uzbekistan
2014-2017 – Vice-Rector for Academic Affairs of Andijan Agricultural Institute
2017-2020 – Deputy Governor of Jizzakh region for youth policy, social development and spiritual and educational affairs