O’quv ishlari bo’yicha prorektor
1989-1994 yy.– Toshkent irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining talabasi
1994-1996 yy. – Mazkur institutning «Qishloq xo’jaligi ishlab chiqarishini avtomatlashtirish» kafedrasi o’qituvchisi
1996-1999 yy. – Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining aspiranti
1999-1999 yy.- Mazkur institutning Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo’limi boshlig’i
1999-2001 yy. – Toshkent irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining Marketing xizmati va tadbirkorlik bo’limi boshlig’i
2001-2003 yy. – O’zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo’jaligi vazirligining Suv xo’jaligi kompleksida investitsiyalar monitoringi boshqarmasining Ijtimoiy soha bo’limi yetakchi mutaxassisi
2003-2005 yy. – Toshkent irrigatsiya va melioratsiya institutining Suv xo’jaligi elektrotexnikasi va avtomatikasi kafedrasi dotsenti
2005-2014 yy. – O‘zbekiston Respublikasi Qishloq va suv xo’jaligi vazirligining Kadrlar va o’quv yurtlari boshqarmasining O’quv yurtlari va malaka oshirish bo’limi bosh mutaxassisi
2014-2017 yy. – Andijon qishloq xo’jalik institutining o’quv ishlari bo’yicha prorektori
2017-2020 yy. – Jizzax viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo’yicha o’rinbosari

ТУХТАМИШЕВ БОТИР КУНИШЕВИЧ
1994-1996 гг. – Преподаватель кафедры «Автоматизация сельскохозяйственного производства» данного института
1996-1999 гг. – Аспирант Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства
1999-1999 гг.- Заведующий отделом по работе с одаренными студентами данного института
1999-2001 гг. – Заведующий кафедрой маркетинга и предпринимательства Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства
2001-2003 гг. – Ведущий специалист социальной сферы отдела инвестиционного мониторинга водного комплекса Министерства сельского и водного хозяйства Республики Узбекистан
2003-2005 гг. – доцент кафедры гидроэлектротехники и автоматики Ташкентского института ирригации и мелиорации
2005-2014 гг. – Главный специалист отдела образовательных учреждений и повышения квалификации кадров и образовательных учреждений Министерства сельского и водного хозяйства Республики Узбекистан
2014-2017 гг. – проректор по учебной работе Андижанского сельскохозяйственного института
2017-2020 гг. – Заместитель хокима Джизакской области по молодежной политике, социальному развитию и духовно-просветительской работе