2017 yil 5 dekabr kuni A.Qodiriy nomidagi Jizzax davlat pedagogika instituti chet tillar fakul’tetida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilinganligining 25-yilligiga bag‘ishlab “Konstitutsiya – huquq va manfaatlarimiz kafolati” mavzusida tadbir o‘tkazildi. Ushbu tadbirda chet tillar fakulteti professor-o‘qituvchilari va talabalar ishtirok etishdi.
Tadbirni fakultet dekani A.Mamatov ochib, kirish so‘zida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi davlatimiz taraqqiyoti, halqimiz farovonligi yo‘lida naqadar muhimligi, uning o‘sib kelayotgan yoshlarimiz ta’lim-tarbiyasidagi o‘rni haqida gapirdi.
Shundan so‘ng so‘z olgan ma’naviy va ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o‘rinbosari N.Karimov ta’lim sohasida amalga oshirilayotgan salmoqli ishlar, yaratilayotgan sharoitlar yoshlardan faqat oldinga intilish uchun yordam berishi, ushbu amalga oshirilayotgan ishlarning yurtimiz kelajagi bo‘lmish yoshlarning shaxs sifatida shakllanishida ulkan o‘rni haqida to‘xtalib o‘tdi.
Tadbirda so‘z olgan rus tili va adabiyotini o‘qitish metodikasi kafedrasi mudiri Z.J.Pardaeva 25 yil ichida Konstitutsiyamizga tayangan holda O‘zbekiston halqining qanday yutuqlarga erishganligi haqida gapirib o‘tdi.
Ingliz tili va adabiyotini o‘qitish metodikasi kafedrasi mudiri R.Norbekova ushbu davr mobaynida Konstitutsiyadagi har bir moddaning albatta inson huquq va manfaatlari uchun xizmat qilishini ta’kidlab o‘tdi.
Tadbir davomida so‘z olgan har bir notiq o‘z so‘zlarida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi haqida juda samimiy gaplar aytib, bunday Vatanda yashayotganligidan faxrlanishlarini ta’kidlashdi.
Tadbir davomida talabalar tomonidan tayyorlangan sahna ko‘rinishlari, she’riy va musiqiy chiqishlar bo‘lib o‘tdi. Tadbir qiziqarli va mazmunli o‘tdi.

«Конституция – гарантия наших прав и интересов»
5 декабря 2017 года на факультете иностранных языков Джизакского государственного педагогического института было проведено мероприятие, посвященное к 25-летию принятия Конституции Республики Узбекистан на тему: «Конституция – гарантия наших прав и интересов». На этом мероприятии участвовали профессорско-преподавательский состав и студенты факультета.
Мероприятие открыл декан факультета А.Маматов, и в его вступительной речи говорилось о Конституции Республики Узбекистана важности развития нашей страны, благосостояния нашего народа, на пути процветания, его роли в воспитании образования нашей молодёжи.
Затем заместитель декана по вопросам духовного и просветительского дела Н.Каримов, продвинул значительную работу в сфере образования, создания условий, которые могли бы помочь молодёжи продвигаться вперед, и роль этой великой работы в формировании будущего нашей страны как личности.
На мероприятии З.Д.Пардаева заведующая кафедрой методики преподавания русского языка и литературы, она рассказала о достижениях узбекского народа в течение 25 лет основанной на нашей Конституции.
Также выступила заведующая кафедры методики преподавания английского языка и литературы Р.Норбекова, она в своей речи подчеркнула, что в течение этого времени каждая статья Конституции Республики Узбекистан будет служить правам и интересам человека.
На мероприятия были представлены сценки, поэтические и музыкальные выступления, подготовленные студентами. Мероприятие было интересным и значительным.