JDPU Navro‘z bayramini nishonlamoqda.
JDPUda tabiatning uyg‘onishi va yangi yil boshlanishini o‘zida ifoda etgan Navro‘z bayrami keng nishonlanmoqda. Bugun anvoyi gullar, rango-rang chechaklar va turfa bayroqchalar bilan bezatilgan”Professorlar bog‘i”ning fayzi o‘zgacha.Dastlab universitet rektori Sh.Sharipov boshchiligidagi mehmonlar sport maydonchalaridagi  kurash, arqon tortish kabi milliy o‘yinlar va sport musobaqalarini tomosha qilishdi. Turli millat urf-odatlari milliy an’analarimiz bilan bezatilgan ko‘rgazmali chiqishlar ham mehmonlar nazaridan chetda qolmadi.
Navro‘z tantanalarini universitet rektori Sh.Sharipov bayram tabrigi bilan ochib berdi. U o‘z so‘zida yurtimizda olib borilayotgan bunyodkorlik, obodonlashtirish ishlari, erishilgan yutuqlar haqida gapirib o‘tdi. “Professorlar bog‘i” markazining asosiy maydonida oliygoh talabalari, professor -o‘qituvchilar jamuljam bo‘lishdi. Jarchilarning chaqiriqlari, milliy kuy-qo‘shiqlar, maqom jilosi ko‘kka bo‘y cho‘zdi. Dillarni yayratuvchi navolar nashidasi Navro‘z va Bahoroyning baxt-u shodlik,  haqidagi qasidalari yetti mahallaga eshitildi. Navro‘z taomi sumalak barchaga ulashildi, Do‘st, qardoshlik, do‘stlik bugungi bayramda yana bir bor o‘z aksini topdi.
Boshlang‘ich ta’lim, O‘zbek tili va adabiyoti, Pedagogika va psixologiya? Rus tili va adabiyoti Xorijiy tillar  fakulteti jamoalari barcha noz-ne’matlar bilan o‘zbekona dasturxon bezadilar. Universitetning faol ayollari milliy raqslarimiz, folklor, lapar va musiqiy ijrochilikda, ayniqsa, urf-odatlarimiz namoyishida mohirlik qildilar. Tarix, Matematika va informatika, Fizika va texnologik ta’lim, Tabiiy fanlar fakulteti o‘qituvchi va talabalarining zukko va bilimlari innovatsion ishlanmalar, ilmiy izlanishlar, erishgan yutuqlarida, ko‘rgazma namoyishlarida o‘z ifodasini topdi. Talabalar tomonidan ijro etilgan sho‘x taronalarda barcha yayradi.   Bir so‘z bilan aytganda, Jizzax davlat pedagogika universiteti bugun o‘zgacha nurafshonlikka chulg‘andi. Bayramga taklif etilgan faxriylar, ustozlar bir-birlarini ulug‘, milliy bayram bilan qutlashdi, ezgu tilaklar bildirishdi. «Qadaming qutlug‘ kelsin, Navro‘z», deya niyat qilishdi.

JSPU is celebrating Nowruz holiday.
Nowruz holiday, which represents the awakening of nature and the beginning of the new year, is widely celebrated in JSPU. Today, the “Professors’ Garden” is decorated with colorful flowers and various flags. First, the guests, led by the rector of the university, Sh. Sharipov, watched national games and sports competitions, such as wrestling and tug-of-war. Exhibition performances, decorated with our national traditions, were not overlooked by the guests.
Rector of the university Sh. Sharipov opened Navruz festivities with a holiday greeting. In his speech, he spoke about the creativity, improvement works, and achievements in our country. University students, professors and teachers gathered in the main square of the “Professors’ Garden” center. The calls of the heralds, national songs, the glow of status spread across the sky. The odes of Nowruz and Baharoy about happiness and joy were heard in all around. Nowruz food was shared with everyone, Friendship, brotherhood, and friendship were once again reflected in today’s holiday.
Primary education, Uzbek language and literature, Pedagogy and psychology? The teams of the Faculty of Russian Language and Literature and Foreign Languages will decorate the Uzbek table with all the delicacies. The active women of the university excelled in our national dances, folklore, lapar and musical performance, especially in the presentation of our traditions. The ingenuity and knowledge of teachers and students of the Faculty of History, Mathematics and Informatics, Physics and Technological Education, and Natural Sciences were expressed in innovative developments, scientific research, achievements, and exhibitions. Everyone cheered in the lively songs performed by the students.   In a word, Jizzakh State Pedagogical University has become very bright today. Veterans and teachers who were invited to the holiday congratulated each other with a great national holiday and expressed good wishes. They said, “May your step be blessed, Navroz.”