Uchrashuv davomida JDPU rektori Sh.S.Sharipov Hindiston davlat tibbiyot yo‘nalishi oliy ta’lim muassasalari bilan tuziladigan shartnomadan ko‘zlagan maqsad va kutiladigan natijalar haqida gapirdi. Hindiston vakillari Fizioterapiya va Diyetologiya yo‘nalishlari bo‘yicha memorandum tuzishni taklif etishdi. Ushbu memorandum asosida JDPU tarkibida 4,5 va 6,5 yillik tibbiyot yo‘nalishlarini ochish hamda Hindiston va O‘rta Osiyo davlatlaridan xorijiy talabalarni jalb etish takliflari bildirishdi.
Bundan tashqari tibbiyot yo‘nalishda o‘zaro talabalar va xodimlar almashinuvi dasturlari ustida ishlash takliflari ham bildirildi.

JSPU was visited by representatives of the Indian state medical educational institution
During the meeting, JSPU rector Sh.S. Sharipov spoke about the goals and expected results of the contract concluded with higher education institutions of the Indian state medical department. The representatives of India proposed to draw up a memorandum on the fields of Physiotherapy and Dietetics. Based on this memorandum, proposals were made to open 4.5- and 6.5-year medical courses within JSPU and to attract foreign students from India and Central Asian countries.
In addition, proposals were made to work on student and staff exchange programs in the field of medicine.