Uchrashuv davomida JDPU rektori Sh.S.Sharipov Hindiston davlat tibbiyot yo‘nalishi oliy ta’lim muassasalari bilan tuziladigan shartnomadan ko‘zlagan maqsad va kutiladigan natijalar haqida gapirdi. Hindiston vakillari Fizioterapiya va Diyetologiya yo‘nalishlari bo‘yicha memorandum tuzishni taklif etishdi. Ushbu memorandum asosida JDPU tarkibida 4,5 va 6,5 yillik tibbiyot yo‘nalishlarini ochish hamda Hindiston va O‘rta Osiyo davlatlaridan xorijiy talabalarni jalb etish takliflari bildirishdi.
Bundan tashqari tibbiyot yo‘nalishda o‘zaro talabalar va xodimlar almashinuvi dasturlari ustida ishlash takliflari ham bildirildi.

В ДжГПУ приехали представители Индийского государственного медицинского образовательного учреждения
В ходе встречи ректор ДжГПУ Ш.С. Шарипов рассказал о целях и ожидаемых результатах договора с высшими учебными заведениями индийского государственного медицинского ведомства.
Представители Индии предложили составить меморандум по направлениям «Физиотерапии» и «Диетологии». На основе данного меморандума предложили открыть в структуре ДжГПУ медицинские направления продолжительностью 4,5 и 6,5 лет и привлечь иностранных студентов из Индии и стран Центральной Азии.
Кроме того, были высказаны предложения по работе над взаимными программами обмена студентами и сотрудниками по медицинскому направлению.