“Targ‘ibotchi kitobxon” tanlovining yakuniy bosqichi o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim, fan vа innovatsiyalar vazirining 2023-уil 5-apreldagi “Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida o‘tkaziladigan kitobxonlik tanlovini tashkil etish to‘g‘risida”gi 81-son buyrug‘i hamda 2023-уil 9-avgustdagi «Talaba yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish to‘g‘risida»gi 351-son buyrug‘ida belgilangan vazifalarni amalga oshirish maqsadida Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari o‘rtasida 2024-yilning 2-aprel kuni Smart xonada “Targ‘ibotchi kitobxon” tanlovining yakuniy bosqichi o‘tkazildi.
Mazkur bosqichda kitobxonlar “Annotatsiya mahorati” va “Kitobxonlik va mutolaa madaniyatini keng targ‘ib etish” nomli shartlarida o‘tkazildi.

Состоялся финальный этап конкурса «Targ‘ibotchi kitobxon»
В целях реализации задач, указанных в приказ Министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 5 апреля 2023 года № 81 «Об организации конкурса чтения среди студентов высших учебных заведений» и приказе № 351 от 9 августа 2023 года «О содержательной организации свободного времени обучающихся» 2 апреля 2024 года в Smart кабинете прошел финальный тур конкурса «Targ‘ibotchi kitobxon» среди студентов Джизакского государственного педагогического университета.
На данном этапе для книголюбов проводились условия «Навыки аннотации» и «Широкая пропаганда чтения и культуры чтения».