“Targ‘ibotchi kitobxon” tanlovining yakuniy bosqichi o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi oliy ta’lim, fan vа innovatsiyalar vazirining 2023-уil 5-apreldagi “Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida o‘tkaziladigan kitobxonlik tanlovini tashkil etish to‘g‘risida”gi 81-son buyrug‘i hamda 2023-уil 9-avgustdagi «Talaba yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish to‘g‘risida»gi 351-son buyrug‘ida belgilangan vazifalarni amalga oshirish maqsadida Jizzax davlat pedagogika universiteti talabalari o‘rtasida 2024-yilning 2-aprel kuni Smart xonada “Targ‘ibotchi kitobxon” tanlovining yakuniy bosqichi o‘tkazildi.
Mazkur bosqichda kitobxonlar “Annotatsiya mahorati” va “Kitobxonlik va mutolaa madaniyatini keng targ‘ib etish” nomli shartlarida o‘tkazildi.

The final stage of the “Promoting Reader” competition was held.
The final stage of the “Promoting Reader” contest was held among the students of Jizzakh State Pedagogical University on April 2, 2024 in the Smart room in order to fulfill the tasks set by the order No. 81 of the Minister of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan dated April 5, 2023 “On organizing a reading competition among students of higher education institutions” and the order No. 351 of August 9, 2023 “On meaningful organization of free time of students”.
At this stage, readers were trained under the conditions of “Annotation skills” and “Wide promotion of book reading and reading culture”.