Universitetda tahsil oluvchi talabalar o‘rtasida “Havaskor gitara ishqibozlari” tanlovi o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti 1-son talabalar turar joyida  sanʼatsevar talabalar ishtirokida “Havaskor gitara ishqibozlari” tanlovi bo‘lib o‘tdi.      Tanlov ikki shart asosida o‘tkazildi. Birinchi shartga ko‘ra tanlov qatnashchilari gitarada kuy chalib berishsa, ikkinchi shartda gitara jo‘rligida qo‘shiq kuylashlari lozim.      Qatnashchilarning ishtiroki, ularning ijro etgan kuylari hakamlar hayʼati tomonidan baholab borildi.
Talaba-yoshlari o‘rtasida talabalarni maʼnaviyatini yuksaltirish, estrada sanʼatiga bo‘lgan qiziqishlarini oshirish, isteʼdodlarini yuzaga chiqarish, ularni qo‘llab-quvvatlash hamda bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish maqsadida “ tashkil etilgan tanlov  yakunida ishtirokchilarga I, II, III darajali diplomlar hamda eng yaxshi ijrochiga Gran-pri topshirildi.
Tanlov natijalariga ko‘ra talabalar quyidagi o‘rinlarni qo‘lga kiritishdi.1-o‘rin Lochin Niyozqulovga, 2-o‘rin Bunyod Sayfullaevga, 3-o‘rin esa Nurbek Tishliqovga nasib etdi.

В университете состоялся конкурс «Любителей играть на гитаре» среди студентов
В студенческом общежитии Джизакского государственного педагогического университета №1 прошел конкурс состоялся конкурс «Любителей играть на гитаре» при участии творческих студентов. Конкурс проводился на основе двух условий. По первому условию конкурсанты должны сыграть мелодию на гитаре, а по второму условию – спеть песню под гитару.
Активность участников и песни в их исполнении оценивало жюри.
По итогам конкурса, который был организован для поднятия боевого духа студентов, повышения их интереса к эстрадному искусству, раскрытия их талантов, их поддержки и содержательного проведения свободного времени, участники были награждены I, II, III дипломы, самый лучший исполнитель был награжден Гран-при.
По итогам конкурса студенты заняли следующие места: 1 место досталось Лочину Ниёзкулову, 2 место Бунёду Сайфуллаеву, 3 место Нурбеку Тишликову.