Universitetda tahsil oluvchi talabalar o‘rtasida “Havaskor gitara ishqibozlari” tanlovi o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti 1-son talabalar turar joyida  sanʼatsevar talabalar ishtirokida “Havaskor gitara ishqibozlari” tanlovi bo‘lib o‘tdi.      Tanlov ikki shart asosida o‘tkazildi. Birinchi shartga ko‘ra tanlov qatnashchilari gitarada kuy chalib berishsa, ikkinchi shartda gitara jo‘rligida qo‘shiq kuylashlari lozim.      Qatnashchilarning ishtiroki, ularning ijro etgan kuylari hakamlar hayʼati tomonidan baholab borildi.
Talaba-yoshlari o‘rtasida talabalarni maʼnaviyatini yuksaltirish, estrada sanʼatiga bo‘lgan qiziqishlarini oshirish, isteʼdodlarini yuzaga chiqarish, ularni qo‘llab-quvvatlash hamda bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish maqsadida “ tashkil etilgan tanlov  yakunida ishtirokchilarga I, II, III darajali diplomlar hamda eng yaxshi ijrochiga Gran-pri topshirildi.
Tanlov natijalariga ko‘ra talabalar quyidagi o‘rinlarni qo‘lga kiritishdi.1-o‘rin Lochin Niyozqulovga, 2-o‘rin Bunyod Sayfullaevga, 3-o‘rin esa Nurbek Tishliqovga nasib etdi.

“Amateur Guitar Enthusiasts” competition was held in Jizzakh State Pedagogical University No. 1 student residence with the participation of artistic students. The competition was held on the basis of two conditions. According to the first condition, the contestants should play a tune on the guitar, and in the second condition, they should sing a song accompanied by the guitar.    The participation of the participants and their songs were evaluated by the jury.
At the end of the competition organized in order to raise the morale of students, increase their interest in pop art, reveal their talents, support them and spend their free time meaningfully, the participants of the I, II, III level diplomas and the Grand Prix were awarded to the best performer.
According to the results of the competition, the students won the following places. 1st place went to Lochin Niyozkulov, 2nd place to Bunyod Sayfullaev, and 3rd place to Nurbek Tishlikov.