O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 yil 27 noyabrdagi PF-200-son Farmoni bilan tasdiqlangan Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha 2023-2024 yillarga mo‘ljallangan davlat Dasturining 25-bandida belgilangan “Yoshlarda korrupsiyaga nisbatan toqatsiz munosabatni shakllantirish” dastur ijrosini ta’minlash maqsadida
Pedagogika va psixologiya fakulteti professor-o‘qituvchilari hamda talabalari bilan “Yoshlarda korrupsiyaga nisbatan toqatsiz munosabatni shakllantirish” mavzusida davra suhbati tashkil etildi. Uchrashuvda JDPU Kompleans nazorat bo‘limi vakillari hamda DXX dan mas’ul xodimlar ishtirok etishdi.
Unda tutish chiqqanlar korrupsiya holatlarining oldi olish bu kabi salbiy holatlar sodir bo‘lganda qanday yo‘l tutish, kimga murojaat qilish haqida tushuntirishlar berib o‘tishdi.

На тему «Формирование нетолерантного отношения к коррупции среди молодежи» была организована беседа
В целях обеспечения реализации программы «Формирование нетерпимого отношения к коррупции среди молодежи», установленная в пункте 25 Государственной программы по борьбе с коррупцией на 2023-2024 годы,
утвержденной Указом Президента Республики Узбекистан №ПФ-200 от 27 ноября 2023 года с профессорами-преподавателями и студентами факультета педагогики и психологии была организована беседа на тему «Формирование нетолерантного отношения к коррупции среди молодежи». На встрече присутствовали представители отдела комплаенс-контроля ДжГПУ и ответственные сотрудники СГБ.
Выступившие на нем объяснили, как предотвратить коррупцию, что делать при возникновении подобных негативных ситуаций и к кому обращаться.