JDPUda professor-o‘qituvchilar va talabalar bilan umummilliy so‘rovnoma bo‘yicha uchrashuvlar o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida Prezident Administratsiyasi huzuridagi Ta’lim sifatini ta’minlash milliy agentligi tomonidan O‘zbekistonda ilk bor ta’lim sifatini baholashga qaratilgan umummilliy so‘rovnoma doirasida professor-o‘qituvchilar va talabalar bilan uchrashuvlar tashkil etildi.
Uchrashuvlarda Milliy agentlik vakillari, jumladan direktor o‘rinbosari Sardor Rahimboyev ishtirok etdi. Uchrashuv davomida Prezident Farmoni asosida tashkil etilgan, shuningdek, yaqin vaqt ichida faoliyat boshlagan Milliy agentlikning asosiy vazifalari, umummilliy so‘rovnomaning mazmuni batafsil tushuntirildi.
Ta’kidlanganidek, mazkur umummilliy so‘rovnoma ta’lim sifati, o‘qitish samaradorligi va shart-sharoitlarni xolis baholashga qaratilgan. Agentlik vakillari har bir professor-o‘qituvchi va talabaga so‘rovnomada ishtirok etish ahamiyatini shaxsan tushuntirib, savollarga xolis va ochiq javob berishni so‘radilar.
Uchrashuvda “Sizning fikringiz ta’lim kelajagini belgilab beradi” degan g‘oya alohida urg‘ulandi.
Uchrashuvlarda professor-o‘qituvchilar va talabalarning faol ishtiroki ta’minlandi. Umummilliy so‘rovnoma jarayonlari davom etmoqda.

В ДжГПУ прошли встречи с профессорско-преподавательским составом и студентами в рамках общенационального опроса.
В Джизакском государственном педагогическом университете Национальным агентством по обеспечению качества образования при Администрации Президента впервые в Узбекистане были организованы встречи с профессорско-преподавательским составом и студентами в рамках общенационального опроса, направленного на оценку качества образования.
Во встречах приняли участие представители Национального агентства, в том числе заместитель директора Сардор Рахимбоев. В ходе встреч были подробно разъяснены основные задачи Национального агентства, созданного на основании Указа Президента, а также недавно начавшего свою деятельность, и содержание общенационального опроса.
Как отмечалось, данный общенациональный опрос направлен на объективную оценку качества образования, эффективности обучения и условий. Представители агентства лично разъяснили каждому профессору, преподавателю и студенту важность участия в опросе и попросили дать объективные и открытые ответы на вопросы.
На встрече особо подчеркивалась идея «Ваше мнение определяет будущее образования».
Обеспечено активное участие профессоров-преподавателей и студентов в встречах. Процессы общенационального опроса продолжаются.