Jizzax davlat pedagogika universiteti va “Sinergiya” korporatsiyasi o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Sinergiya” korporatsiyasining vitse-prezidenti Yerofeyev Mixail Valeriyevich boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv universitet rektori M.A. Yuldashevning Jizzax viloyatining iqtisodiy salohiyati va asosiy rivojlanish drayver yo‘nalishlari haqidagi ma’lumotlari bilan boshlandi. Shuningdek, universitet faoliyati, xususan, tibbiyot fakulteti haqida atroflicha axborot berildi. Uchrashuv davomida viloyat va universitet haqida tayyorlangan videoroliklar namoyish etildi hamda mehmonlarga universitet taqdimoti taqdim qilindi.
Shundan so‘ng muzokaralar boshlandi. Dastlab, tibbiyot sohasida hamkorlikni kuchaytirish masalalari muhokama qilindi. Muzokaralar davomida qo‘shma ta’lim loyihalari, rus tili va adabiyoti, maktabgacha ta’lim, pedagogika va psixologiya, inklyuziv ta’lim, turizm va menejment yo‘nalishlarida qo‘shma ta’lim dasturlarini ishlab chiqish, shuningdek, masofaviy ta’limni yo‘lga qo‘yish, pedagoglarni malakasini oshirish bo‘yicha takliflar bildirildi. Yo‘l xaritasi ishlab chiqishga kelishib olindi. Uchrashuv yakunida mehmonlarga esdalik sovg‘alari topshirildi.
Ma’lumot uchun: “Sinergiya” korporatsiyasi Rossiya Federatsiyasida faoliyat yurituvchi yirik xususiy biznes-korporatsiya bo‘lib, ta’lim va biznes yo‘nalishidagi 50 dan ortiq tashkilot va kompetensiya markazlarini birlashtiradi. Korporatsiya ta’lim, marketing va texnologik xizmatlar sohasida keng ko‘lamli faoliyat olib boradi.

Обсуждены вопросы налаживания сотрудничества между Джизакским государственным педагогическим университетом и корпорацией «Синергия»
В Джизакском государственном педагогическом университете прошла встреча с делегацией корпорации «Синергия» во главе с вице-президентом Ерофеевым Михаилом Валерьевичем.
Встреча началась с информации ректора университета М.А. Юлдашева об экономическом потенциале и основных направлениях развития Джизакской области. Также была предоставлена подробная информация о деятельности университета, в частности, о медицинском факультете. В ходе встречи были продемонстрированы подготовленные видеоролики о области и университете, а также гостям была представлена презентация университета.
После этого начались переговоры. Вначале обсуждались вопросы укрепления сотрудничества в области медицины. В ходе переговоров были выдвинуты предложения по совместным образовательным проектам, разработке совместных образовательных программ в сфере русского языка и литературы, дошкольного образования, педагогики и психологии, инклюзивного образования, туризма и менеджмента, а также по организации дистанционного обучения и повышению квалификации педагогов. Была достигнута договоренность о разработке дорожной карты. По завершении встречи гостям были вручены памятные подарки.
Для справки: Корпорация «Синергия» — крупная частная бизнес-корпорация, осуществляющая деятельность в Российской Федерации. Она объединяет более 50 организаций и центров компетенций в сфере образования и бизнеса. Корпорация ведет широкомасштабную деятельность в области образовательных, маркетинговых и технологических услуг.