Jizzax davlat pedagogika universiteti va “Sinergiya” korporatsiyasi o‘rtasida hamkorlikni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida “Sinergiya” korporatsiyasining vitse-prezidenti Yerofeyev Mixail Valeriyevich boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv universitet rektori M.A. Yuldashevning Jizzax viloyatining iqtisodiy salohiyati va asosiy rivojlanish drayver yo‘nalishlari haqidagi ma’lumotlari bilan boshlandi. Shuningdek, universitet faoliyati, xususan, tibbiyot fakulteti haqida atroflicha axborot berildi. Uchrashuv davomida viloyat va universitet haqida tayyorlangan videoroliklar namoyish etildi hamda mehmonlarga universitet taqdimoti taqdim qilindi.
Shundan so‘ng muzokaralar boshlandi. Dastlab, tibbiyot sohasida hamkorlikni kuchaytirish masalalari muhokama qilindi. Muzokaralar davomida qo‘shma ta’lim loyihalari, rus tili va adabiyoti, maktabgacha ta’lim, pedagogika va psixologiya, inklyuziv ta’lim, turizm va menejment yo‘nalishlarida qo‘shma ta’lim dasturlarini ishlab chiqish, shuningdek, masofaviy ta’limni yo‘lga qo‘yish, pedagoglarni malakasini oshirish bo‘yicha takliflar bildirildi. Yo‘l xaritasi ishlab chiqishga kelishib olindi. Uchrashuv yakunida mehmonlarga esdalik sovg‘alari topshirildi.
Ma’lumot uchun: “Sinergiya” korporatsiyasi Rossiya Federatsiyasida faoliyat yurituvchi yirik xususiy biznes-korporatsiya bo‘lib, ta’lim va biznes yo‘nalishidagi 50 dan ortiq tashkilot va kompetensiya markazlarini birlashtiradi. Korporatsiya ta’lim, marketing va texnologik xizmatlar sohasida keng ko‘lamli faoliyat olib boradi.

Issues related to establishing cooperation between Jizzakh State Pedagogical University and the Synergy Corporation were discussed.
A meeting was held at Jizzakh State Pedagogical University with a delegation led by Mikhail Valeryevich Yerofeyev, Vice President of the “Synergy” Corporation.
The meeting began with information from the University Rector, M.A. Yuldashev, about the economic potential of Jizzakh region and its main development drivers. Furthermore, comprehensive information was provided about the university’s activities, specifically about the Faculty of Medicine. During the meeting, prepared video clips about the region and the university were shown, and a presentation about the university was delivered to the guests.
Following this, negotiations commenced. Initially, issues of strengthening cooperation in the field of medicine were discussed. During the negotiations, proposals were made regarding joint educational projects, developing joint educational programs in Russian Language and Literature, Preschool Education, Pedagogy and Psychology, Inclusive Education, Tourism and Management, as well as implementing distance learning and enhancing teacher qualifications. An agreement was reached to develop a roadmap. At the conclusion of the meeting, commemorative gifts were presented to the guests.
For your information: The “Synergy” Corporation is a large private business corporation operating in the Russian Federation, uniting more than 50 organizations and competency centers in the fields of education and business. The corporation carries out extensive activities in the areas of education, marketing, and technological services.