Zominga sayohatlar davom etmoqda.
Joriy yilning 14–15-fevral kunlari Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilari uchun Zomin dam olish maskaniga uyushtirilgan sayohat nafaqat dam olish, balki ruhiy yangilanish va ilhom manbaiga aylandi.
Qishning musaffo havosi, Zomin tog‘larining salobati va tabiatning betakror go‘zalligi ishtirokchilar qalbiga iliqlik bag‘ishladi. Moviy osmon bag‘rida qad rostlagan archazorlar, musaffo havo va sokin muhit har bir insonga hayot zavqini yanada chuqurroq his etish imkoinni berdi.
Sayohat davomida universitet xodimlari hududdagi sog‘lomlashtirish maskanlari va diqqatga sazovor tarixiy joylar bilan yaqindan tanishdilar. Birgalikdagi suhbatlar, sayrlar jamoa birligini yanada mustahkamladi.
Bu sayohat har bir ishtirokchi uchun kuch, tetiklik va ijodiy ruh bag‘ishladi. Tabiat qo‘ynida o‘tgan ikki kun ular qalbida unutilmas xotiralar sifatida muhrlandi. Eng muhimi, safar jamoaga yangicha g‘oyalar, yuqori motivatsiya va kelgusi faoliyat uchun ilhom manbai bo‘ldi.
Ta’kidlash joiz, universitetdagi barcha professor-o‘qituvchilar to‘liq dam olib qaytmaguncha Zominga sayohatlar va dam olishlar davom ettiriladi.

Trips to Zaamin are ongoing.
On February 14–15 of this year, a trip organized for the professors and teachers of Jizzakh State Pedagogical University to the Zomin recreational area became not only a rest but also a source of spiritual renewal and inspiration.
The crisp winter air, the majesty of the Zomin mountains, and the unique beauty of nature instilled warmth in the hearts of the participants. The juniper forests standing against the blue sky, the fresh air, and the peaceful environment allowed everyone to feel the joy of life even more deeply.
During the trip, university staff closely familiarized themselves with the health resorts and notable historical sites in the area. Shared conversations and walks further strengthened the unity of the team.
This trip bestowed strength, energy, and a creative spirit upon every participant. The two days spent in the lap of nature were etched in their hearts as unforgettable memories. Most importantly, the journey became a source of new ideas, high motivation, and inspiration for future activities for the team.
It is worth noting that trips and rest periods in Zomin will continue for all professors and teachers at the university until everyone has fully returned from their break.