Zominga sayohatlar davom etmoqda.
Joriy yilning 14–15-fevral kunlari Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilari uchun Zomin dam olish maskaniga uyushtirilgan sayohat nafaqat dam olish, balki ruhiy yangilanish va ilhom manbaiga aylandi.
Qishning musaffo havosi, Zomin tog‘larining salobati va tabiatning betakror go‘zalligi ishtirokchilar qalbiga iliqlik bag‘ishladi. Moviy osmon bag‘rida qad rostlagan archazorlar, musaffo havo va sokin muhit har bir insonga hayot zavqini yanada chuqurroq his etish imkoinni berdi.
Sayohat davomida universitet xodimlari hududdagi sog‘lomlashtirish maskanlari va diqqatga sazovor tarixiy joylar bilan yaqindan tanishdilar. Birgalikdagi suhbatlar, sayrlar jamoa birligini yanada mustahkamladi.
Bu sayohat har bir ishtirokchi uchun kuch, tetiklik va ijodiy ruh bag‘ishladi. Tabiat qo‘ynida o‘tgan ikki kun ular qalbida unutilmas xotiralar sifatida muhrlandi. Eng muhimi, safar jamoaga yangicha g‘oyalar, yuqori motivatsiya va kelgusi faoliyat uchun ilhom manbai bo‘ldi.
Ta’kidlash joiz, universitetdagi barcha professor-o‘qituvchilar to‘liq dam olib qaytmaguncha Zominga sayohatlar va dam olishlar davom ettiriladi.

Продолжаются путешествия в Заамин
Сотрудники Джизакского государственного педагогического университета вдохновляются путешествиями в Заамин.
14-15 февраля текущего года организованная поездка в зону отдыха Зомин для профессорско-преподавательского состава Джизакского государственного педагогического университета стала не только отдыхом, но и источником духовного обновления и вдохновения.
Кристально чистый зимний воздух, величие Зааминских гор и неповторимая красота природы согрели сердца участников. Можжевеловые рощи, возвышающиеся в лазурной выси небес, прозрачный воздух и умиротворенная атмосфера позволили каждому человеку еще глубже прочувствовать радость жизни.
В ходе поездки сотрудники университета ознакомились с оздоровительными учреждениями и достопримечательностями региона. Совместные беседы и прогулки еще больше укрепили единство коллектива.
Это путешествие придало каждому участнику сил, бодрости и творческого духа. Два дня, проведенные на лоне природы, запечатлелись в их сердцах как незабываемые воспоминания. Самое главное, поездка стала для команды источником новых идей, высокой мотивации и вдохновения для дальнейшей деятельности.
Следует отметить, что поездки и отдых в Заамин будут продолжаться до тех пор, пока все профессора и преподаватели университета полностью не отдохнут и не вернутся.