“Iqtidorli talabalar – kelajak bunyodkorlari» shiori ostida taqdirlash marosimi o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida xalqaro anjuman doirasida xorijlik ekspertlar hamda iqtidorli talabalarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda universitet rektori Yuldashev Maksudjan Abdullaevich so‘zga chiqib, xorijlik mutaxassislarga samarali hamkorlik va qo‘llab-quvvatlov uchun minnatdorlik bildirdi. Shuningdek, mamlakatimizda yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar va davlat siyosati darajasidagi e’tiborni alohida ta’kidladi. Rektor 2025–2026 o‘quv yilida nufuzli davlat stipendiyalari g‘olibi bo‘lgan 13 nafar talabani samimiy tabriklab, ularning yutuqlari universitet nufuzini yanada yuksaltirishini qayd etdi. Jumladan, talabalar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti stipendiyasi hamda boshqa davlat stipendiyalariga sazovor bo‘ldi.
Shuningdek, Buxoro shahrida o‘tkazilgan xalqaro fan olimpiadalarida universitet talabalari kimyo va matematika yo‘nalishlari bo‘yicha munosib ishtirok etib, medallarni qo‘lga kiritdi.
Tantanali marosim avvalida xorijlik mehmonlar maxsus sertifikatlar bilan taqdirlandi. Keyin esa davlat stipendiyalari g‘oliblari va xalqaro olimpiadalarda yuqori natija ko‘rsatgan talabalarga faxriy yorliq hamda esdalik sovg‘alari topshirildi.
Tadbir yakunida universitet badiiy jamoalari ijrosida madaniy dastur namoyish etildi. Marosim ko‘tarinki ruh va samimiy muhitda yakunlandi.

Состоялась церемония награждения под девизом «Одарённые студенты — созидатели будущего»
В Джизакском государственном педагогическом университете в рамках международной конференции прошла церемония награждения зарубежных экспертов и одарённых студентов.
На мероприятии выступил ректор университета Юлдашев Максуджан Абдуллаевич, который поблагодарил зарубежных специалистов за плодотворное сотрудничество и поддержку. Он также особо отметил возможности, создаваемые для молодежи в нашей стране, и внимание, уделяемое этому вопросу на уровне государственной политики. Ректор искренне поздравил 13 студентов, удостоившихся престижных государственных стипендий на 2025-2026 учебный год, и подчеркнул, что их достижения еще больше повысят престиж университета. В частности, студенты стали обладателями стипендии Президента Республики Узбекистан и других государственных стипендий.
Кроме того, на международных предметных олимпиадах, прошедших в городе Бухаре, студенты университета достойно выступили в направлениях химии и математики и завоевали медали.
В начале торжественной церемонии иностранные гости были награждены специальными сертификатами. Затем победителям государственных стипендий и студентам, показавшим высокие результаты на международных олимпиадах, вручили почётные грамоты и памятные подарки.
В завершение мероприятия была представлена культурная программа в исполнении творческих коллективов университета. Церемония прошла в приподнятом духе и дружеской атмосфере.