Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilarning Zominga sayohati davom etmoqda.
Bir guruh professor-o‘qituvchilar va xodimlar joriy yilning 28-fevral – 1-mart kunlari “O‘zbekistonning Shveysariyasi” sifatida e’tirof etiladigan Zomin tumaniga sayohat uyushtirdilar.
Ishtirokchilar Zomin turistik-rekreatsion zonasi hududida, “Suffa” tekisligida barpo etilgan zamonaviy mehmonxonaga joylashib, tog‘ bag‘rida mazmunli dam oldilar. Tonggi musaffo havo, qorli cho‘qqilar va archazorlar bag‘ridagi betakror manzaralar barchada ko‘tarinki kayfiyat uyg‘otdi.
Sayohat davomida jamoa a’zolari dor yo‘li orqali balandlikka ko‘tarilib, tabiatning go‘zal manzaralarini tomosha qildilar. Yashil archazorlar va uzoqqa cho‘zilgan tog‘ silsilalari ishtirokchilarda unutilmas taassurot qoldirdi.
Tabiat qo‘ynidagi samimiy suhbatlar, do‘stona muloqot va xotira uchun olingan suratlar sayohatga alohida fayz bag‘ishladi. Ushbu tashrif nafaqat maroqli dam olish, balki jamoa birdamligini mustahkamlash, ruhiy ozuqa olish imkonini ham yaratdi.

Поездка профессоров и преподавателей Джизакского государственного педагогического университета в Заамин продолжается
Группа профессоров-преподавателей и сотрудников организовала поездку в Зааминский район, который признан «Швейцарией Узбекистана» с 28 февраля по 1 марта этого года.
Участники разместились в современном отеле, построенном на плато «Суффа» на территории Зааминской туристско-рекреационной зоны, и содержательно отдохнули в горах. Чистый утренний воздух, заснеженные вершины и неповторимые пейзажи среди арчовых зарослей пробудили во всех приподнятое настроение.
Во время поездки члены команды поднялись на высоту по канатной дороге и полюбовались прекрасными пейзажами. Зелёные арчовые рощи и простирающиеся вдаль горные хребты оставили у участников незабываемые впечатления.
Искренние беседы на лоне природы, дружеское общение и фотографии на память придали поездке особое очарование. Этот выезд позволил не только приятно отдохнуть, но и укрепить командный дух, а также получить духовную пищу.