Rektor pedagogika, psixologiya va inklyuziv ta’lim fakulteti talabalari bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Unda ta’lim yo‘nalishlari, inklyuziv ta’lim mazmuni hamda imkoniyati cheklanganlar bilan ishlashning muhim jihatlari haqida ma’lumot berilib, startap loyihalar, amaliy tajriba va hamkorlikni kengaytirish bo‘yicha tavsiyalar berildi.
Muloqot davomida chekka hududlarda imkoniyati cheklanganlar uchun markazlar tashkil etish, psixologik xizmatlarni yo‘lga qo‘yish, maxsus ta’lim muassasalari bilan hamkorlikni rivojlantirish, kutubxonani sohaviy adabiyotlar bilan boyitish hamda yetakchi mutaxassislar ishtirokida seminarlar o‘tkazish yuzasidan takliflar bildirildi.

Ректор провёл открытый диалог со студентами факультета педагогики, психологии и инклюзивного образования
В ходе мероприятия была представлена информация о направлениях и содержании инклюзивного образования, а также о важных аспектах работы с людьми с ограниченными возможностями. Кроме того, были даны рекомендации по стартап-проектам, обмену практическим опытом и расширению сотрудничества.
В ходе диалога были высказаны предложения по созданию в отдалённых районах центров для лиц с ограниченными возможностями, организации психологических служб, развитию сотрудничества со специальными образовательными учреждениями, пополнению библиотеки профильной литературой, а также по проведению семинаров с участием ведущих специалистов.