Avvalo, sizlarni yirik sport harakati — “Yangi O‘zbekiston talabalar olimpiadasi”ning boshlanishi bilan samimiy tabriklayman.
Mamlakatimizda sportga qaratilayotgan yuksak e’tibor, xususan, Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida o‘tkazilgan videoselektorda belgilangan vazifalar bu yo‘nalishning dolzarbligini yana bir bor ko‘rsatdi. Shuningdek, aprel–may oylarining “Sport va sog‘lomlashtirish oyligi” deb e’lon qilinishi sizlar uchun keng imkoniyatlar yaratmoqda.
Universitetimizda sport infratuzilmasini rivojlantirish va talabalarni ommaviy sportga jalb etish ustuvor yo‘nalishdir. Voleybol, basketbol jamoalarimiz hamda bokschilarimizning yutuqlari, “Talabalar ligasi” musobaqalari amalga oshirilayotgan ishlar samarasidir. Shu bilan birga, har bir talaba muntazam sport bilan shug‘ullanishi bugungi kun talabidir.
Aziz yoshlar! Sizlar ertangi kun pedagoglarisiz. Shu bois siz nafaqat bilimli, balki sog‘lom, irodali va yetuk shaxs bo‘lishingiz zarur. Sport sizda intizom, sabr-toqat, jamoaviylik va yetakchilik fazilatlarini shakllantiradi.
Sizlarni “Sport va sog‘lomlashtirish oyligi” hamda talabalar olimpiadasi doirasidagi musobaqalarda faol ishtirok etishga chorlayman. Har bir yutug‘ingiz universitetimiz nufuzini yuksaltiradi.
Hurmatli professor-o‘qituvchilar va xodimlar! Universitetimizda yaratilgan zamonaviy sport infratuzilmasi va barcha zarur sharoitlardan unumli foydalangan holda, sizlarni ham muntazam jismoniy faollik bilan shug‘ullanishga, sog‘lom turmush tarziga qat’iy rioya etishga chorlaymiz.

Прежде всего, искренне поздравляю вас с началом масштабного спортивного движения — «Студенческой олимпиады Нового Узбекистана».
Высокое внимание, уделяемое спорту в нашей стране, и в частности, задачи, определённые на видеоселекторном совещании под председательством Президента Шавката Мирзиёева, ещё раз подтвердили актуальность этого направления. Кроме того, объявление апреля и мая «Месячником спорта и оздоровления» открывает для вас широкие возможности.
Развитие спортивной инфраструктуры и вовлечение студентов в массовый спорт являются приоритетными направлениями для нашего университета. Достижения наших волейбольных и баскетбольных команд, а также боксёров, и соревнования «Студенческой лиги» — всё это плоды проводимой работы. Вместе с тем, требованием сегодняшнего дня является регулярное занятие спортом каждого студента.
Дорогая молодёжь! Вы — педагоги завтрашнего дня. Поэтому вы должны быть не только образованными, но и здоровыми, волевыми и зрелыми личностями. Спорт формирует в вас такие качества, как дисциплинированность, терпение, командный дух и лидерство.
Призываю вас принять активное участие в соревнованиях, проводимых в рамках «Месячника спорта и оздоровления» и студенческой олимпиады. Каждое ваше достижение повышает престиж нашего университета.
Уважаемые профессора-преподаватели и сотрудники! Мы призываем вас, эффективно используя созданную в нашем университете современную спортивную инфраструктуру и все необходимые условия, также регулярно заниматься физической активностью и строго придерживаться здорового образа жизни.
Желаю всем вам крепкого здоровья и ярких побед!
ректор Джизакского государственного педагогического университета, профессор Юлдашев Максуджан Абдуллаевич.