Rivojlangan davlatlar boshlang‘ich ta’lim tizimi bo‘yicha qo‘shma onlayn dars o‘tkazildi.
JDPU Boshlang‘ich ta’lim pedagogikasi kafedrasi dotsenti D. Farsaxonova va o‘qituvchi N. Quvonova tomonidan 1-bosqich magistrantlari ishtirokida Turkiyaning Karamanog‘li Mehmetbey universiteti dotsenti Özlem Yılmaz Demirel hamda magistrantlari bilan hamkorlikda “Rivojlangan davlatlarda boshlang‘ich ta’lim tizimi” mavzusida qo‘shma onlayn dars tashkil etildi.
Dars davomida Finlyandiya, Singapur, Yaponiya, Turkiya va O‘zbekiston ta’lim tizimlari yuzasidan taqdimotlar qilindi.
Shuningdek, Jeopardy platformasi orqali magistrantlarning bilimlari mustahkamlandi, ishtirokchilar tomonidan o‘zbek va turk xalqlari madaniyati namoyish etildi.
Dars ikki universitet o‘rtasidagi ilmiy-ma’rifiy hamkorlikning amaliy namunasi sifatida yuqori saviyada o‘tkazildi. Yakunda hamkorlar tashkil etilgan qo‘shma dars uchun minnatdorchilik bildirib, hamkorlikni yanada rivojlantirish istagini izhor etdilar.

Был проведён совместный онлайн-урок, посвящённый системе начального образования в развитых странах.
Доцент кафедры педагогики начального образования ДжГПУ Д.Фарсахонова и преподаватель Н.Кувонова совместно с доцентом Университета Караманоглу Мехметбея (Турция) Озлем Йылмаз Демирель и её магистрантами организовали совместный онлайн-урок для магистрантов 1-го курса на тему «Система начального образования в развитых странах».
В ходе занятия состоялись презентации, посвящённые системам образования Финляндии, Сингапура, Японии, Турции и Узбекистана.
Кроме того, с помощью платформы Jeopardy были закреплены знания магистрантов, а участники продемонстрировали культуру узбекского и турецкого народов.
Занятие было проведено на высоком уровне в качестве практического примера научно-просветительского сотрудничества между двумя университетами. В завершение партнёры выразили благодарность за организацию совместного занятия и изъявили желание дальнейшего развития сотрудничества.