Payshanba – Yoshlar kuni: “Pedagogik sinflar va kasbiy faoliyat” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetiga tashrif buyurgan 172 nafar maktab o‘quvchilari oliygohning o‘quv va ijtimoiy infratuzilmasi bilan yaqindan tanishdilar.
Ular tashrif davomida ARM, sport majmualari, o‘quv auditoriyalari hamda “Qatag‘on qurbonlari” muzeyiga kirib, universitetda talabalar uchun yaratilgan sharoitlar haqida batafsil ma’lumotga ega bo‘lishdi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida tashkil etilgan davra suhbatida Jizzax shahridagi 6 ta umumta’lim maktabida faoliyat yuritayotgan pedagogik sinf o‘quvchilari, universitet rektori, professor-o‘qituvchilar va mas’ul rahbarlar ishtirok etdi.
Tadbir davomida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining yoshlarga oid davlat siyosati doirasidagi islohotlar, ta’lim sohasidagi yangiliklar hamda pedagog kasbining jamiyatdagi o‘rni va ahamiyati muhokama qilinib, yakunda ochiq muloqot tarzida savol-javoblar o‘tkazildi.

Четверг — День молодежи: Проведена беседа на тему «Педагогические классы и профессиональная деятельность.»
172 школьника, посетившие Джизакский государственный педагогический университет, ознакомились с учебной и социальной инфраструктурой вуза.
В ходе визита они посетили ЦИР, спортивные комплексы, учебные аудитории и музей «Жертвы репрессий», получили подробную информацию об условиях, созданных в университете для студентов.
В беседе, организованной в Джизакском государственном педагогическом университете, приняли участие учащиеся педагогических классов 6 общеобразовательных школ города Джизака, ректор университета, профессора-преподаватели и ответственные руководители.
В ходе мероприятия обсуждались реформы в рамках государственной молодёжной политики Президента Республики Узбекистан, нововведения в сфере образования, а также роль и значение профессии педагога в обществе. В завершение в формате открытого диалога состоялась сессия вопросов и ответов.