Talabalar uchun o‘quv-seminarlar davom etmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universitetida O‘quv-uslubiy boshqarma xodimlari tomonidan Filologiya va Tarix fakultetlari talabalari uchun seminar-treninglar izchil tashkil etilmoqda.
Mazkur o‘quv-seminarlar davomida talabalarga ta’lim platformalaridan samarali foydalanish, kredit-modul tizimi, bahorgi semestr yakuniy nazoratlarini o‘tkazish tartibi, davomat va ichki tartib-qoidalarga rioya etish, malakaviy amaliyotni tashkil etish hamda ta’lim grantlarini taqdim etish mexanizmlari yuzasidan batafsil ma’lumotlar berildi.
Shuningdek, seminar jarayonida talabalar tomonidan berilgan savollarga mutaxassislar tomonidan atroflicha javoblar taqdim etildi.

Training seminars for students are ongoing.
At Jizzakh State Pedagogical University, seminar-trainings are being consistently organized by staff of the Educational-Methodological Department for students of the Philology and History faculties.
During these training seminars, detailed information was provided to students on the effective use of educational platforms, the credit-module system, the procedure for conducting final controls of the spring semester, compliance with attendance and internal regulations, organizing qualifying internships, and mechanisms for awarding educational grants.
Additionally, comprehensive answers were provided by specialists to the questions raised by students during the seminar.