Talaba-yoshlar uchun tarixiy muzeylarga ma’rifiy tashriflar tashkil etildi
Jizzax davlat pedagogika universitetining 20 nafardan ziyod talaba-yoshlari uchun Toshkent shahridagi qator tarixiy va ma’rifiy maskanlarga tashrif tashkil etildi.
Tashrif davomida talabalar Shon-sharaf davlat muzeyi, Islom sivilizatsiyasi markazi hamda O‘zbekiston prokuraturasi tarixi muzeyida bo‘lib, xalqimiz tarixi, milliy davlatchilik an’analari, boy madaniy meros va buyuk ajdodlarimiz hayoti hamda faoliyati haqida keng ma’lumotlarga ega bo‘ldilar.
Bunday ma’rifiy tashriflar yoshlarni milliy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash, ularning tarixiy xotira va vatanparvarlik tuyg‘ularini mustahkamlashga xizmat qilmoqda.

Для студентов были организованы просветительские визиты в исторические музеи.
Для более чем 20 студентов Джизакского государственного педагогического университета был организован визит в ряд исторических и просветительских мест города Ташкента.
В ходе визита студенты посетили Государственный музей «Шон-шараф», Центр исламской цивилизации и Музей истории прокуратуры Узбекистана, где получили обширные сведения об истории нашего народа, традициях национальной государственности, богатом культурном наследии, а также о жизни и деятельности наших великих предков.
Подобные просветительские визиты способствуют воспитанию молодежи в духе уважения к национальным ценностям, укреплению исторической памяти и чувства патриотизма.