“Ta’lim muassasalarida boshqaruv jarayoni va o‘quv sifatini takomillashtirish muammolari”  mavzusidagi  ilmiy – amaliy konferensiya tashkil etildi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 7 martdagi 101-F-sonli farmoyishi bilan tasdiqlangan “2022 yilda respublika miqyosida o‘tkaziladigan ilmiy va ilmiy-texnik tadbirlar rejasi”ga muvofiq Jizzax davlat pedagogika universiteti Pedagogika va psixologiya fakulteti Maktab menejmenti kafedrasi tomonidan “Ta’lim muassasalarida boshqaruv jarayoni va o‘quv sifatini takomillashtirish muammolari”  mavzusidagi  Respublika ilmiy – amaliy konferensiyasi tashkil etildi. Mazkur konferensiyada respublikamizning yetakchi olimlari tomonidan uzluksiz ta’lim tizimi boshqaruvi hamda oliy ta’limda ilg‘or innovatsiyalarni joriy etishning pedagogik imkoniyatlari ochib berish, ta’lim muassasalarida o‘quv sifatini oshirish jarayonga yangicha pedagogik texnologiyalarning tatbiq etish, ta’lim muassasalarida talaba qizlarni rahbarlik lavozimlariga tayyorlashning pedagogik texnologiyalari joriy etish kabi dolzarb mavzularda so‘z bordi. Konferensiya o‘z yo‘nalishlarida faoliyat olib bordi, tegishli xulosalar qilindi hamda amaliyotga yo‘naltirilgan tavsiyalar ishlab chiqilishi belgilandi.

Была организована научно-практическая конференция на тему «Проблемы совершенствования процесса управления и качества образования в образовательных организациях»
В соответствии с «Планом научных и научно-технических мероприятий, проводимых в республиканском масштабе в 2022 году», утвержденным Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 7 марта 2022 года №101-Ф кафедрой школьного менеджмента факультета педагогики и психологии Джизакского государственного педагогического университета была организована научно-практическая конференция на тему «Проблемы совершенствования процесса управления и качества образования в образовательных организациях».
На данной конференции ведущие ученые нашей республики вели речь о таких актуальных темах, как управление системой непрерывного образования и раскрытие педагогических возможностей внедрения передовых инноваций в высшей школе, внедрение новых педагогических технологий в процесс повышения качества образования в общеобразовательных учреждениях, внедрение педагогических технологий подготовки студенток к руководящим должностям в образовательных учреждениях. Конференция вела деятельность по своим направлениям, были сделаны соответствующие выводы, и было принято решение о разработке практических рекомендаций.