“Uzluksiz ta’limda raqamli texnologiyalarni joriy etishning zamonaviy tendensiyalari va istiqbollari ” mavzusida respublika ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazildi.
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022 yil 7 martdagi 101-F-sonli farmoyishi bilan tasdiqlangan “O‘zbekiston Respublikasida 2022 yilda xalqaro va respublika miqyosida o‘tkaziladigan ilmiy va ilmiy-texnik anjumanlar rejasi”da belgilangan tadbirlarni amalga oshirish maqsadida Jizzax davlat pedagogika universiteti Matematika va informatika  fakulteti Informatika va raqamli ta’lim texnologiyalari kafedrasida “Uzluksiz ta’limda raqamli texnologiyalarni joriy etishning zamonaviy tendensiyalari va istiqbollari ” mavzusida respublika ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazildi.
Ilmiy-amaliy konferensiyani universitet ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori  G‘.Qodirov kirish so‘zi bilan ochib berdi.
Ilmiy-amaliy konferensiya yalpi yig‘ilishida “Yuzning profil tasvirining o‘zgarmas xususiyatlariga asoslangan shaxsning biometrik identifikatsiyasi algoritmlari” ,“Ta’limda “Raqamli egizaklar” istiqboli va tendensiyalari” “7-sinf kimyo kursi vodorod mavzusini  o‘qitishda 2D-kompyuter o‘yinlaridan foydalanish”, “Elektr toki davri va chastotasini “c++” dasturidan foydalanib o‘qitish” mavzusida, “SMART texnologiyalari va vositalaridan ta’limda foydalanish imkoniyatlari” mavzularida ma’ruzalar tinglandi. Konferensiyada respublikamizning turli OTM laridan professor-o‘qituvchilar ishtirok etishdi. Respublika ilmiy-amaliy konferensiya o‘z ishini sho‘balarda davom ettirdi.

A republican scientific-practical conference was held on the topic “Modern trends and perspectives of the introduction of digital technologies in continuing education”.
In the Department of Informatics and Digital Educational Technologies of the Faculty of Mathematics and Informatics of the Jizzakh State Pedagogical University, a republican scientific-practical conference was held on the topic “Modern trends and perspectives of the introduction of digital technologies in continuing education” in order to implement the activities specified in the “Plan of scientific and scientific-technical conferences to be held in the Republic of Uzbekistan in 2022 at the international and national level” approved by the order of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 101-F of March 7, 2022.
The scientific-practical conference was opened by G. Kadirov, vice-rector for scientific affairs and innovations of the university.
At the general meeting of the scientific-practical conference, the lectures on the topic “Algorithms for biometric identification of a person based on invariable features of a face profile image”, “Prospects and trends of ‘digital twins’ in education” “Using 2D computer games in teaching the topic of hydrogen in the 7th grade chemistry course”, “Teaching the cycle and frequency of electric current using the “c++” program”, “Possibilities of using SMART technologies and tools in education” were heard. Professors and teachers from various universities of our republic took part in the conference. The republican scientific-practical conference continued its work in branches.