Universitet rektori Talabalar turar joyida bo‘ldi.
17 yanvar kuni Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Sh. Sharipov TTJ joyida bo‘ldi. Ayni  shu kunlarda ta’til bo‘lishiga qaramay universittetning talabalar turar joyida 137 nafar talaba yoshlar  istiqomat qilishmoqda. Tashrif davomida Universitet rektori Sh. Sharipov hamda moliya va iqtisod  ishlari bo‘yicha prorektor F. To‘raev boshchiligidagi vakillar talabalarga yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdi.
O‘rganishlar davomida TTJ ning issiqlik holati ham ko‘zdan kechirildi.Bu borada talabalardan qanday shikoyatlar borligini bilish maqsadida vakillar har bir qavatdagi  talabalar xonalariga kirib ular bilan yuzma yuz suhbat qurishdi. Bildirilgan taklif va murojaatlar nazoratga olindi. Shundan so‘ng vakillar  talabalar turar joyida talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish borasida qilinayotgan ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, yaratilgan sharoitlar bilan qiziqdilar.
Bu borada talabalar turar joyi ma’sullariga, navbatchi tarbiyachilarga  kerakli tavsiya va takliflar ham berildi. Tashrif so‘ngida talabalarga universitet tomonidan osh tarqatildi.

The rector of the university visited the student residence.
On January 17, Rector of Jizzakh State Pedagogical University Sh. Sharipov visited the Students Hostel. 137 students and young people are living in the student residence of the university these days despite the holidays.
During the visit, Rector of the University Sh. Sharipov and representatives headed by vice-rector for finance and economy F. Toraev familiarized themselves with the conditions created for the students.
During the studies, the thermal condition of the Student Hostel was also examined. In order to find out what complaints students have in this regard, the representatives entered the student rooms on each floor and had a face-to-face interview with them. The submitted proposals and appeals were taken under control. After that, the representatives were interested in the spiritual and educational activities and the conditions created in the student accommodation for meaningful spending of free time of the students.
In this regard, the necessary recommendations and suggestions were given to the heads of the student accommodation and the teachers on duty. After the visit, the university distributed soup to the students.