Universitet rektori Talabalar turar joyida bo‘ldi.
17 yanvar kuni Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Sh. Sharipov TTJ joyida bo‘ldi. Ayni  shu kunlarda ta’til bo‘lishiga qaramay universittetning talabalar turar joyida 137 nafar talaba yoshlar  istiqomat qilishmoqda. Tashrif davomida Universitet rektori Sh. Sharipov hamda moliya va iqtisod  ishlari bo‘yicha prorektor F. To‘raev boshchiligidagi vakillar talabalarga yaratilgan sharoitlar bilan tanishishdi.
O‘rganishlar davomida TTJ ning issiqlik holati ham ko‘zdan kechirildi.Bu borada talabalardan qanday shikoyatlar borligini bilish maqsadida vakillar har bir qavatdagi  talabalar xonalariga kirib ular bilan yuzma yuz suhbat qurishdi. Bildirilgan taklif va murojaatlar nazoratga olindi. Shundan so‘ng vakillar  talabalar turar joyida talabalarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish borasida qilinayotgan ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar, yaratilgan sharoitlar bilan qiziqdilar.
Bu borada talabalar turar joyi ma’sullariga, navbatchi tarbiyachilarga  kerakli tavsiya va takliflar ham berildi. Tashrif so‘ngida talabalarga universitet tomonidan osh tarqatildi.

Ректор университета посетил общежитие студентов
17 января ректор Джизакского государственного педагогического университета Ш. Шарипов посетил общежитие студентов. В настоящее время, несмотря на каникулы, в студенческом общежитии университета проживает 137 студентов. В ходе визита представители во главе с ректором университета Ш.Шариповым и проректором по финансам и экономике Ф.Тураевым ознакомились с условиями, созданными для студентов.
В ходе ознакомления также было осмотрено тепловое состояние общежития. В целях выяснения, какие жалобы есть у студентов по этому поводу, представители вошли в студенческие комнаты на каждом этаже и провели с ними беседу лицом к лицу. Поступившие предложения и обращения были взяты на контроль. После этого представители интересовались духовно-просветительской деятельностью и созданными в студенческом общежитии условиями для содержательного проведения свободного времени студентов.
В связи с этим руководителям общежития и дежурным воспитателям даны необходимые рекомендации и предложения.