“Issiq non” loyihasi davom etmoqda
JDPU volontyor talabalаri faxriy ustozlar xonadonida bo‘lishdi. Jizzax davlat pedagogika universiteti Yoshlar ittifoqi boshlang’ich tashkiloti a’zolari volontyor talablari «Issiq non» loyihasini o’tkazish maqsadida
Universitetda bir nech yillar  faolliyat olib borib bugungi kunda nafaqadagi faxriylar holidan xabar olishdi. Volontyor talabalar, Loyiha ishtirokchilari bugungi kunda bemor holatdagi ustozlar suhbatidan bahramand bo‘lish bilan bir qatorda ularga  universitetdagi o’zgarishlar yangiliklardan so‘zlab berishdi.  Samimiy suhbat o‘tmishga, xotiralarga ulanib ketdi. Xayrli ishlar yodga olindi.Kelajgimiz umidlari bo‘lmish talaba yoshlarga ezgu tilaklar bildirildi.
“Issiq non” loyihasi mana shunday ezgu  va xayrli ishlarni davom ettiradi. Navbatda yana ko‘plab faxriy ustozlarimiz bor. Loyiha asoschilari volontyor talabalarimizga esa ezgu maqsadlar yo‘lida charchamang deb qolamiz.

Проект «Иссик нон» продолжается
Студенты-волотеры ДжГПУ побывали в домах почетных наставников. Члены первичной организации Союза молодежи, студенты-волонтеры с целью проведения проекта «Иссик нон» поcетили ветеранов труда, которые проработали в университете несколько лет и в настоящее время находятся на пенсии.
Студенты-волонтеры, участники проекта, помимо того, что получили удовольствие от беседы с наставниками, но и рассказали им об изменениях происходящих в университете. Задушевный разговор был связан с воспоминаниями о прошлом. Вспоминались добрые дела, высказывались добрые пожелания студентам, которые являются надеждой нашего будущего.
Проект «Иссик нон» продолжит свои благородные и добрые дела. У нас еще много почетных наставников.  А нашим студентам-волонтерам, основателям данного проекта, пожелаем не уставать на пути таких благородных целей.