Zahiriddin Muhammad Boburning 540 yillik tavallud ayyomiga bag‘ishlangan tadbir ko‘tarinki ruhda o‘tdi
Jizzax davlat pedagogika universitetida Mir Alisher Navoiy tavalludining 582 yilligi hamda Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 540 yilligi munosabati bilan «She’riyatning ikki qanoti» shiori ostida ma’naviy va ma’rifiy kecha tashkil etildi.
Adabiy kechani universitet rektori, professor Sh.Sharipov o‘z nutqi bilan ochib berdi. Universitet rektori A.Navoiy va Z.M.Bobur hayoti va ijodi haqida fikrlar bilidirib, o‘tkazilayotgan bu kabi tadbirlar bobolarimizning ma’naviy merosi va tarixini o‘rganishdagi ahamiyati qay darajada muhim ekanligiga to‘xtalib o‘tdi.Tadbirni faol va ijodkor talaba yoshlarning taqdirlash marosimi davom ettirdi.

Мероприятие, посвященное 540-летию со дня рождения Захириддина Мухаммада Бабура, прошло в приподнятом настроении
По случаю 582-летия со дня рождения Мир Алишера Навои и 540-летия со дня рождения Захириддина Мухаммада Бабура в Джизакском государственном педагогическом университете был организован духовно-просветительский вечер под девизом «Два крыла поэзии».
Литературный вечер открыл своим выступлением ректор университета, профессор Ш.С.Шарипов. Ректор университета высказали свое мнение о жизни и творчестве А.Навои и З.М.Бабура, отметил важность подобных мероприятий в познании духовного наследия и истории наших предков. Мероприятие продолжилось церемонией награждения активных и одаренных студентов.
Завершился творческий вечер театрализованной концертной программой с участием студенческого ансамбля макома имени Э. Лутфуллаева, организованной при университете.
В мероприятии также принял участие заместитель начальника Джизакского областного управления юстиции С.Рахимов.