“Volontyorlar klubi” jamoasi Baxmal tumanida bo‘lib qaytishdi.
Ko‘ngillilar qilgan yaxshiliklari uchun ish haqi yoki moddiy zaruriyat talab qilmaydigan, yordamlashishni farz deb sanaydigan insonlar.
Ular el olqishini orqalab,  ezgulik yo‘lida muhim ishlar bajarishadi. Jizzax davlat pedagogika universiteti talaba yoshlaridan iborat “Volontyorlar klubi” a’zolarini ham ana shu insonlar safiga qo‘shish mumkin. Xabaringiz bor talaba yoshlardan iborat guruh a’zolari har hafta viloyatimizning turli tumanlariga tashrif buyurishmoqda.
Bu galgi tashrif Baxmal tumani “Nurafshon”  MFY ga bo‘ldi.  Dastlab ko‘ngillilar mahalladagi 36 -umumta’lim maktabida bo‘lishdi. Klub a’zolari maktabning 5-11 sinf o‘quvchilari uchun A. Qayumov boshchiligida mahorаt darslarini o‘tib berishdi. Suhbat va savol javob asosida bo‘lib o‘tgan mahorаt darslarida  maktab o‘vquvchilari ham faol ishtirok etishdi.
Tashrif so‘ngida «Volontyorlar klubi” a’zolari tomonidan mahalladagi uyushmagan yoshlar va xotin-qizlar  uchun psixologik treninglar tashkil etildi.

Команда «Клуба волонтеров» побывала в Бахмальском районе
Волонтеры — это люди, которые не требуют ни зарплаты, ни финансовой потребности за добрые дела, которые они делают, и считают своим долгом помочь.
Они неся благословение народа, совершают важные дела во имя добра. К числу этих людей можно добавить членов «Волонтерского клуба», состоящего из студентов Джизакского государственного педагогического университета. Как известно, члены группы студентов каждую неделю выезжают в разные районы нашей области.
На этот раз визит был в МСГ «Нурафшон» Бахмальского района. Сначала волонтеры посетили 36-общеобразовательную школу находящейся в махалле. Члены клуба провели мастер-классы для учащихся 5-11 классов школы под руководством А. Каюмова. Учащиеся школы также приняли активное участие в мастер-классе, который проводился на основе вопросов и ответов.
В конце визита члены «Волонтерского клуба» организовали психологический тренинг для неорганизованной молодежи и девушек и женщин махалли.