Jizzax davlat pedagogika universitetida bo‘lib o‘tgan bayram tantanasi ana shunday nomlandi
Bayram tadbiriga Jizzax davlat pedagogika universitetining  har ishda kamarbasta olima professor-o‘qituvchilari, jonkuyar va kamtarin xodimlari taklif etildi.
Bugungi kunda O‘zbekiston xotin-qizlari hayotimizning barcha soha va tarmoqlarida o‘zlarini to‘la namoyon etib kelmoqda Hozirgi vaqtda universitetida 613 nafar ayollar faoliyat yuritadi. Universitet  xotin-qizlari orasida 6 nafar  fan doktori,  69 nafar fan nomzodini aynan ayollarimiz tashkil etishini alohida ta’kidlash lozim. Shular qatorida  Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlangan, Vatanimiz bayrog‘ini yuksaklarga ko‘targan sportchi va har ishda faol talaba qizlarimiz borligi esa quvontiradi.
Tantanali tadbirda ham o‘zining fidokorona mehnati, erishgan ulkan yutuqlari, davlat va jamoat ishlaridagi faol ishtiroki, ibratli fazilatlari bilan hamkasblar, shogirdlar o‘rtasida obro‘-e’tibor qozongan mohir pedagog opa-singillarimiz alohida e’tirof etildi. Bahordek ochilib, bayramga ko‘rk qo‘shib turgan xotin-qizlar sha’niga qo‘shiqlar kuylandi. Sho‘x yalalalarga raqslar ulandi.
Aslida, ayollarni hech ikkilanmay Bahorga qiyos etish mumkin. Uning har bir tashrifi ko‘ngillarni ilitadi, qalblarni yashartiradi. Olamni bezagan bahor gullari, muattar hidlari aslida ayoldan nusxa olgan. Bahor tashlab ketadi, deyishadi. Yo‘q! Bahor shunchaki, bizni sog‘intirishni yaxshi ko‘radi. Qadrini biladi. Aslida, u eng sadoqatli vafodor! Hamisha o‘z vaqtida tashrifi bilan ko‘ngillarni xushnud etaveradi…
Bugun mana shu Tantanaga yarashib turgan, mehri va latofati bilan bahorga qiyos Bahoroylar chindan ham yayrashdi, olam-olam zavq olishdi. Bayram ularga, ularga bayramga yarashib turdi desak xato qilmagan bo‘lamiz.

You are sacred, women….
Professors and teachers, enthusiastic and humble employees of Jizzakh State Pedagogical University were invited to the festive event.
Today, the women of Uzbekistan are fully expressing themselves in all spheres and branches of our life. Currently, 613 women are working at the university. It should be noted that among the women of the university, 6 doctors of science and 69 candidates of science are made up of our women. Among them, we are pleased to have female athletes who have been awarded the State Prize named after Zulfiya, who have raised the flag of our country high, and who are active in everything.
At the solemn event, our skilled pedagogic sisters, who gained reputation among colleagues and students with their selfless work, great achievements, active participation in state and public affairs, and exemplary qualities, were specially recognized. Songs were sung in honor of women who opened like spring and added beauty to the holiday. Dances were added to the songs.
In fact, women can be compared to spring without hesitation. Each of his visits warms the heart and rejuvenates the soul. The spring flowers that decorate the world, their sweet scents are actually copied from women. They say spring leaves. No! Spring just likes to miss us. It knows its worth. In fact, it is the most devotee! It always pleases the hearts with its timely visit…
Today, the women who were befitting of this celebration, with their love and kindness, compared to spring, really enjoyed themselves. It would not be wrong to say that the holiday was suitable for them.