Jizzax davlat pedagogika universitetida bo‘lib o‘tgan bayram tantanasi ana shunday nomlandi
Bayram tadbiriga Jizzax davlat pedagogika universitetining  har ishda kamarbasta olima professor-o‘qituvchilari, jonkuyar va kamtarin xodimlari taklif etildi.
Bugungi kunda O‘zbekiston xotin-qizlari hayotimizning barcha soha va tarmoqlarida o‘zlarini to‘la namoyon etib kelmoqda Hozirgi vaqtda universitetida 613 nafar ayollar faoliyat yuritadi. Universitet  xotin-qizlari orasida 6 nafar  fan doktori,  69 nafar fan nomzodini aynan ayollarimiz tashkil etishini alohida ta’kidlash lozim. Shular qatorida  Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlangan, Vatanimiz bayrog‘ini yuksaklarga ko‘targan sportchi va har ishda faol talaba qizlarimiz borligi esa quvontiradi.
Tantanali tadbirda ham o‘zining fidokorona mehnati, erishgan ulkan yutuqlari, davlat va jamoat ishlaridagi faol ishtiroki, ibratli fazilatlari bilan hamkasblar, shogirdlar o‘rtasida obro‘-e’tibor qozongan mohir pedagog opa-singillarimiz alohida e’tirof etildi. Bahordek ochilib, bayramga ko‘rk qo‘shib turgan xotin-qizlar sha’niga qo‘shiqlar kuylandi. Sho‘x yalalalarga raqslar ulandi.
Aslida, ayollarni hech ikkilanmay Bahorga qiyos etish mumkin. Uning har bir tashrifi ko‘ngillarni ilitadi, qalblarni yashartiradi. Olamni bezagan bahor gullari, muattar hidlari aslida ayoldan nusxa olgan. Bahor tashlab ketadi, deyishadi. Yo‘q! Bahor shunchaki, bizni sog‘intirishni yaxshi ko‘radi. Qadrini biladi. Aslida, u eng sadoqatli vafodor! Hamisha o‘z vaqtida tashrifi bilan ko‘ngillarni xushnud etaveradi…
Bugun mana shu Tantanaga yarashib turgan, mehri va latofati bilan bahorga qiyos Bahoroylar chindan ham yayrashdi, olam-olam zavq olishdi. Bayram ularga, ularga bayramga yarashib turdi desak xato qilmagan bo‘lamiz.

Ты священная женщина…
На праздничное мероприятие были приглашены профессора-преподаватели готовые всегда, преданные и скромные сотрудники Джизакского государственного педагогического университета. На сегодняшний день женщины Узбекистана в полной мере проявляют себя во всех сферах и отраслях нашей жизни.
В настоящее время в университете работают 613 женщин. Следует отметить, что среди женщин университета 6 докторов наук и 69 кандидатов наук составляют наши женщины. Нас радует, что среди них есть активные во всем наши студентки, спортсменки, удостоенные Государственной премии имени Зульфии, высоко поднявшая флаг нашей страны.
На торжественном мероприятии были особо отмечены наши женщины-педагоги, заслужившие авторитет среди коллег и студентов своим самоотверженным трудом, большими достижениями, активным участием в государственных и общественных делах, образцовыми качествами. В честь женщин, прекрасны как весна, и украсили праздник своим изяществом, исполнялись песни. К веселым песням добавились танцы.
На самом деле женщин можно без стеснения сравнивать с весной. Каждое его посещение согревает сердце и омолаживает душу. Весенние цветы, украшающие мир, их сладкие ароматы на самом деле скопированы с женщин. Говорят, что уходит весна. Нет! Весна любит, когда мы скучаем по ней. Она знает себе цену. На самом деле, она самая преданная! Она всегда радует сердца своим своевременным визитом…