Referendum 2023: Talabalar turar joyida yoshlar forumi bo‘lib o‘tdi
Forum o‘tayotgan Jizzax davlat pedagogika universitetining 1-son TTJ maydoni bugun bayramona bezatilgan. Sahna atrofiga yig‘ilayotgan yoshlar bugungi tadbirga alohida tayyorgarlik ko‘rishgan. Ular, Ezgu g‘oyalar,teran fikrlarga tutash, barchani buyuk maqsad sari undaguvchi bu tadbir har kungidan-da qiziq va ajoyib o‘tishiga ishonishadi.
Ustozlarning, iqtidorli talabalarning, chiqishlari barchani «befarq bo‘lmaslikka», referendumda fuqarolik pozitsiyasini namoyon etishga undamoqda. Har bir notiq o‘z so‘zida yangi konstitutsiyamizning mamlakatimiz hayotida tutgan o‘rni, unga kiritilayotgan yangi qo‘shimchalar va o‘zgarishlar xalqimizning turmush tarzini yanada farovonlashishiga, inson qadrini bundanda yuksalishiga xizmat qilishini ta’kidlab, 30 aprel kuni bo‘lib o‘tadigan referendumda faol ishtirok etishlariga da’vat etmoqda.
Universittenning badiiy jamoasi, yosh, iqtidorli ijodkorlar o‘zlarining eng sara kuy-qo‘shiqlari va raqslari bilan yig‘ilganlarga xushkayfiyat ulashishdi.
Talaba yoshlar, mehmonlar bilan bilan suratlarga tushishdi. Kuy-qo‘shiqqa, qshiqlar raqslarga ulandi. “Kelajaging uchun ovoz ber!” shiori ostida tashkillashtirlgan targ‘ibot tadbiri haqiqiy bayramga aylanib ketdi.

Referendum 2023: A youth forum was held in the student residence
Student residence No. 1 of Jizzakh State Pedagogical University, where the forum is held, was festively decorated today.
The young people gathered around the stage have specially prepared for today’s event. They believe that this event will be more interesting and wonderful than every day.
The performances of teachers and talented students encourage everyone to “not be indifferent” and to show a civil position in the referendum. In his speech, each speaker emphasized the role of our new constitution in the life of our country, the new additions and changes made to it will serve to make our people’s lifestyle more prosperous and human value will rise further. They also encouraged them to actively participate in the referendum to be held on April 30.
The artistic team of the university, young, talented artists shared the good mood with their best songs and dances.
Students took pictures with the guests. They joined the music and dances. “Vote for your future!” The promotional event organized under the slogan turned into a real holiday.