“Kitobxonlik haftaligi” doirasida  “Jizzax oqshomlari” nomli  she’riyat kechasi bo‘lib o‘tdi.
7 aprel – haftalikning so‘nggi kunida O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi Jizzax viloyat bo‘limi, Jizzax shahar gornizoni vakillari, Musiqiy madaniyat fakulteti professor-o‘qituvchilari va talabalari hamda axborot-resurs markazi xodimlari ishtirok etdi.
Tadbirni axborot-resurs markazi direktor o‘rinbosari M.Bobonazarova kirish so‘zi bilan ochib berib, haftalik davomida universitetning barcha professor-o‘qituvchilari hamda fakultetlar talabalari faol ishtirok etganligini ta’kidladi va ARM kitobxonlarini muntazam ravishda kutubxonadan foydalanishga, ko‘proq kitob mutolaasiga e’tibor qaratishga da’vat etdi. So`ngra, Yozuvchilar uyushmasi Jizzax viloyat bo‘limi boshlig‘i M.Abdurahmonova  “Jizzax oqshomlari” nomli  she’riyat kechasini  boshlab berdi. Kechada viloyatning yosh qalamkashlari o`z ijod namunalarini taqdim etdilar.
Shundan so‘ng, haftalik davomida o‘tkazilgan kitobxonlik tadbirlarida faol ishtirok etgan Yozuvchilar uyushmasi Jizzax viloyat bo‘limi boshlig‘i M.Abdurahmonova hamda kitobxonlar bellashuvidagi  g‘olib jamoalar va talaba-yoshlar ARM ma’muriyati tomonidan esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Tadbir so‘ngida Jizzax shahar gornizoni harbiy orkestri va  Musiqiy madaniyat fakulteti o‘qituvchi –talabalari tomonidan tayyorlangan musiqiy dastur ishtirokchilarga havola etildi.

В рамках «Недели книгочтения» был проведён вечер поэзии «Джизакские вечера»
7 апреля — в последний день недели приняли участие представители Джизакского областного отделения Союза писателей Узбекистана, Джизакского городского гарнизона, профессорско-преподавательский состав и студенты факультета музыки и культуры, а также сотрудники информационно-ресурсного центра .
Мероприятие открыла заместитель директора центра информационных ресурсов М.Бобоназарова, которая отметила активное участие в течение недели всех профессорско-преподавательского состава университета и студентов факультетов, а также призвала читателей ЦИР регулярно пользоваться библиотекой, получить больше книг, призвал обратить внимание на его чтение. Затем руководитель Джизакского областного отделения Союза писателей М.Абдурахмонова открыла вечер поэзии под названием «Джизакские вечера». Вечером свои работы представили молодые художники области.
После этого глава Джизакского областного отделения Союза писателей М.Абдурахмонова, активно участвовавшая в читательских мероприятиях, проводившихся в течение недели, и победившие в читательском конкурсе коллективы и студенты были награждены памятными подарками от руководства ЦИР.
В завершение мероприятия участникам была представлена ​​музыкальная программа, подготовленная военным оркестром Джизакского городского гарнизона и преподавателями-студентами факультета музыки и культуры.