JDPUda targ‘ibot tadbirlari davom etmoqda.
Aprel oyidagi referendum arafasida Jizzax davlat pedagogika universitetida «Konstitutsiya meniki, seniki, bizniki! Konstitutsiya o‘zimizniki» shiori ostida targ‘ibot tadbirlari, konsert dasturlari o‘tkazilmoqda. Xuddi shunday tadbirlardagn biri universitetning “Kuyovboshi” MFYda joylashgan Matematika va informatika fakultetida bo‘lib o‘tdi.
Unda Xalq depututlari viloyat kengashi deputatlari, JDPU professor-o‘qituvchilar va talaba yoshlardan iborat faollar ishtirok etdi.
Tadbirda so‘zga chiqqan Xalq deputatlari viloyat kengashi depututi Feruza Ne’matova  Konstitutsiyamizning mazmun-mohiyati haqida so‘z yuritib, barcha yoshlarni shu yil 30 aprelda o‘tkaziladigan referendumga befarq bo‘lmaslikka chaqirdi.
Tadbirda  shuningdek Konstitutsiyaga kiritilishi rejalashtirilgan o‘zgartishlar, yangilanayotgan Bosh Qomusimizning mamlakat taraqqiyotida tutgan o‘rni hamda referendum o‘tkazish tartibi haqida ham  so‘z bordi.
Universitet badiiy jamoasi, iqtidorli talaba yoshlar  tomonidan «Konstitutsiya meniki, seniki, bizniki! Konstitutsiya o‘zimizniki» shiori ostida o‘tkazilgan savol –javoblar, sahnaviy ko‘rinishlar va kuy-qo‘shiqlar  kutilayotgan Yangi Konstitutsiya referendumida faol bo‘lishga chorlovchi madaniy-ma’rifiy tadbirda ishtirok etayotgan ishtirokchilarga zavq bag‘ishladi.

В ДжГПУ продолжается пропагандистская деятельность
Накануне референдума в апреле под девизом «Конституция моя, твоя, наша! Конституция свой» в Джизакском государственном педагогическом университете проводятся рекламные акции и концертные программы. Один из таких мероприятий проходил на факультете математики и информатики университета, расположенном в МСГ Куёвбоши.
В нем приняли участие депутаты областного Совета народных депутатов, профессора и преподаватели ДжГПУ, студенты и молодежные активисты.
Выступая на мероприятии, депутат областного Совета народных депутатов Феруза Нематова рассказала о сути нашей Конституции и призвала всех молодых людей не быть равнодушными к референдуму, который состоится 30 апреля этого года.
На мероприятии также обсуждались планируемые поправки в Конституцию, роль нового премьер-министра в развитии страны, порядок проведения референдума. Вопросы и ответы, выступления и песни доставили удовольствие участникам культурно-просветительской акции, призывающей к активному участию в предстоящем референдуме по Новой Конституции.