Rossiya Federatsiyasi  yozuvchisi Fyodor Razzoqovning «Sharof Rashidov: hayot va mamot» deb nomlangan kitob taqdimotiga bag‘ishlangan xalqaro konferensiya bo‘lib o‘tdi
Jizzax viloyati axborot kutubxona markazi hamda Jizzax davlat pedagogika universtitetining “Rus adabiyoti va uni o‘qitish metodikasi” kafedrasi hamkorligida Rossiya Federatsiyasi  yozuvchisi Fyodor Razzoqovning «Sharof Rashidov: hayot va mamot» deb nomlangan kitob taqdimotiga bag‘ishlangan xalqaro konferensiya o‘tkazildi.
Tadbirni Jizzax viloyati hokimi o‘rinbosari  A.Savurbaev ochib berdi. Shundan so‘ng “Sharof Rashidov: Hayot va mamot” kitobi muallifi Fyodor Razzoqov asar haqida va uni yozishga turtki bo‘lgan voqelar xususida ishtirokchilarga batafsil hikoya qildi.
Konferensiyada shuningdek Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilari so‘zga chiqishdi. Konferensiya yuqori ilmiy saviyada o‘tkazildi va qatnashchilarda katta taassurotlar qoldirdi.
Xalqaro ilmiy amaliy konferensiyada shuningdek viloyat ma’naviyat va ma’rifat markazi direktori Iqbolxon Umarova, O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi Jizzax viloyat bo‘limi raisi Mehribon Abdurahmonova, Jizzax davlat pedagogika universtitetining “Rus adabiyoti va uni o‘qitish metodikasi” kafedrasi professor-o‘qituvchilari va magistr talabalar, Jizzax viloyatidagi rus, tatar, tojik madaniy markazlaridan vakillar ishtirok etishdi.

An international conference dedicated to the presentation of the book “Sharof Rashidov: Life and Death” by the writer of the Russian Federation Fyodor Razzokov was held.
An international conference dedicated to the presentation of the book “Sharof Rashidov: Life and Death” by the writer of the Russian Federation, Fyodor Razzokov, was held in cooperation with the Jizzakh Region Information Library Center and the “Russian Literature and Methodology of Teaching” Department of the Jizzakh State Pedagogical University.
The event was opened by the deputy governor of Jizzakh region A. Savurbaev. After that, the author of the book “Sharof Rashidov: Life and Death” Fyodor Razzokov gave a detailed story to the participants about the work and the events that motivated him to write it.
Professors and teachers of Jizzakh State Pedagogical University also spoke at the conference. The conference was held at a high scientific level and left a great impression on the participants.
At the international scientific and practical conference, the director of the regional center of spirituality and enlightenment Iqbolkhan Umarova, the chairman of the Jizzakh regional branch of the Writers’ Union of Uzbekistan Mehribon Abdurahmonova, the professor of the department of “Russian literature and its teaching methodology” of the Jizzakh State Pedagogical University teachers and master’s students, representatives of Russian, Tatar, Tajik cultural centers of Jizzakh region took part.