Samarqandga sayohat tashkil etildi.
O‘zbekiston bo‘ylab sayohat qil   ichki turizmni rivojlantirish dasturi doirasida Jizzax davlat pedagogika universitetining professor-o‘qituvchilari va xodimlari ishtirokida  5 kun mobaynida Zomin, Baxmal, Forish tumanlarida joylashgan ekologik bog‘larga shu bilan bir qatorda Yangiobod tumanida joylashgan «Xo‘jamushkent», G‘allaorol tumanidagi «Sa’d Ibn Abu Vaqqos» ziyoratgohlariga sayohatlar tashkil etildi.
Tashkil etilgan ushbu tashriflarda 300 ga yaqin professor-o‘qituvchilar ishtirok etishdi Bugungi sayohat esa Samarqand shahriga tashkil qilindi. Oldingi sayohatlardan farqli o‘laroq bugungi sayohatda iqtidorli talaba yoshlar, turli tanlovlarda g‘oliblikni qo‘lga kiritgan jamoalar ishtirok etishdi.
“Tariximizni o‘rganamiz” shiori ostida tashkil etilgan bugungi sayohatda 60 nafardan iborat talaba yoshlar va professor-o‘qituvchilar qatnashmoqda. Sayohatchilar ayni paytgacha  qadimiy-tarixiy va hamisha navqiron Samarqand shahrining diqqatga sazovor joylari, meʼmoriy obidalari Registon majmuasi, Bibixonim masjidi, Shohizinda tarixiy maskani. S.Ayniy uy muzeyi shu jumladan yurtimizning eng qutlug‘ qadamjolaridan biri – Birinchi Prezidentimiz Islom Karimovning mangu qo‘nim topgan  “Hazrati Xizr” masjidi majmuasida bo‘lishdi.
Samarqand shahriga bo‘lgan bugungi sayohat “Samarqand Siti” boqiy shaharga bo‘lgan tashrif bilan yakun topadi.

A trip to Samarkand was organized.
Travel around Uzbekistan within the framework of the domestic tourism development program with the participation of professors and employees of Jizzakh State Pedagogical University for 5 days to ecological parks located in Zomin, Bakhmal, Forish districts, as well as Khojamushkent located in Yangiabad district. “, trips to the shrines of “Sa’d Ibn Abu Waqqas” in Gallaorol district were organized.
About 300 professors and teachers participated in these organized visits. Today’s trip was organized to the city of Samarkand. Unlike previous trips, today’s trip was attended by talented young students and teams that won various competitions.
60 students, young people and professors are participating in today’s trip organized under the motto “We will learn our history”. Until now, travelers have visited the sights and architectural monuments of the ancient-historical and always popular city of Samarkand, such as the Registan complex, the Bibikhanim mosque, and the historical site of Shahizinda. They visited one of the most auspicious places of our country – Hazrat Khizr Mosque complex, where the First President Islam Karimov rested, including S. Ayni House Museum.