JDPUda  talabalar Maqom ansamblining  hisobot konserti o‘tkazildi.
Konsert dasturidan maqom san’atining mumtoz navolari,xususan A.Navoiy va Z.M.Bobur qalamiga mansub g‘azallar, shashmaqom, kuylari o‘rin oldi.
Ta’kidlash joiz  E.Lutfullayev nomidagi talabalar maqom ansambli respublikadagi OTMlar ichida birinchilardan va san’atda iqtidori baland talab yoshlardan tarkib topgan jamoadir. Ayni paytda  talabalar maqom ansambli izlanishdan, yangi maqom kuylarini o‘rganishdan, unutilayotgan taronalarimizga qayta jon bag‘ishlashdan bir dam to‘xtagani yo‘q.
Shu vaqtga qadar universitetda o‘tgan barcha tadbir va bayramlarda jamoa jonli ijroda konsert dasturlarini namoyish etdi. Bugungi  hisobot konsertida ham jamoa ustozlar, xonandalar, san’at ixlosmandlari uchun tinimsiz izlanishlar mahsulini namoyish etishdi. Konsert davomida talaba yoshlarning, professor-o‘qituvchilarning mumtoz kuylarimizni berilib tinglashini ko‘rib, e’tibor yuksakligidan, eshitadiganlar ko‘pligidan quvondik

В ДжГПУ состоялся отчетный концерт студенческого ансамбля «Маком»
В программу концерта вошли классические песни искусства маком, в частности, газели, шашмаком, а также напевы, принадлежащие перу А.Навои и З.М.Бабура.
Следует отметить, что студенческий ансамбль макома имени Э.Лутфуллаева является одним из первых среди высших учебных заведений республики и состоит из талантливой молодежи. Тем временем cтуденческий ансамбль макома не переставал искать, разучивая новые мелодии макома, возрождая забытые песни.
До этого времени на всех мероприятиях и праздниках, проводимых в университете, коллектив выступал с концертными программами в живом исполнении. И на сегодняшнем отчетном концерте коллектив представил плод неустанных исследований педагогам, певцам и любителям искусства. Во время концерта мы были рады видеть студентов и преподавателей, слушающих наши классические мелодии, порадовали высокий уровень внимания и большое количество слушателей.