Pedagogika va psixologiya fakultetida ota-onalar yig‘ilishi o‘tkazildi.
Yig‘ilishni Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘lim boshlig‘i A.Umurzoqov kirish so‘zi bilan ochdi va ta’lim-tarbiya olayotgan talaba-yoshlarning odob-axloqi va darslarni o‘zlashtirishi borasida to‘xtalib o‘tdi.
Shundan so‘ng, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o‘rinbosari B.Rasulov ta’lim-tarbiya jarayonida ota-onalar va universitet hamkorligidagi ishlar yo‘lga qo‘yilganligini ta’kidlab o‘tdi.
Shuningdek, yig‘ilishda kafedra mudiri, professor-o‘qituvchilari va tyutorlar talabalarga universitet rahbariyati tomonidan yaratilgan barcha shart-sharoitlaridan unumli foydalanishlarini tushuntirib o‘tishdi.
Yig‘ilishda ota-onalar o‘z fikr mulohazalarini bildirishdi. Yig‘ilish so‘nggida iqtidorli faol talabalar tomonidan ”Bahor sevinchi” shiori ostida bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.Tadbir barcha ota-onalar uchun juda manzur bo‘ldi.

На факультете педагогики и психологии было проведено родительское собрание
Собрание вступительным словом открыл начальник отдела управления системой «Комплаенс-контроль» по борьбе с коррупцией университета А.Умурзаков и говорил о нравственности-воспитанности обучающихся студентов и успеваемости на занятиях.
После этого заместитель декана по делам молодежи и духовно-просветительской работе Б.Расулов ​​подчеркнул, что в образовательном процессе начата работа по сотрудничеству родителей и университета.
Также на встрече заведующий кафедрой, профессора-преподаватели и тьюторы объяснили студентам, как эффективно использовать все условия, созданные руководством университета.
Родители высказали свое мнение на встрече. В завершение встречи талантливыми активными студентами было проведено праздничное мероприятие под девизом «Весенняя радость». Мероприятие очень понравилось всем родителям.