Pedagogika va psixologiya fakultetida ota-onalar yig‘ilishi o‘tkazildi.
Yig‘ilishni Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘lim boshlig‘i A.Umurzoqov kirish so‘zi bilan ochdi va ta’lim-tarbiya olayotgan talaba-yoshlarning odob-axloqi va darslarni o‘zlashtirishi borasida to‘xtalib o‘tdi.
Shundan so‘ng, Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha dekan o‘rinbosari B.Rasulov ta’lim-tarbiya jarayonida ota-onalar va universitet hamkorligidagi ishlar yo‘lga qo‘yilganligini ta’kidlab o‘tdi.
Shuningdek, yig‘ilishda kafedra mudiri, professor-o‘qituvchilari va tyutorlar talabalarga universitet rahbariyati tomonidan yaratilgan barcha shart-sharoitlaridan unumli foydalanishlarini tushuntirib o‘tishdi.
Yig‘ilishda ota-onalar o‘z fikr mulohazalarini bildirishdi. Yig‘ilish so‘nggida iqtidorli faol talabalar tomonidan ”Bahor sevinchi” shiori ostida bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.Tadbir barcha ota-onalar uchun juda manzur bo‘ldi.

A parent meeting was held at the Faculty of Pedagogy and Psychology
A. Umurzakov, the head of management department of the “compliance control” system to fight against corruption, opened the meeting with an introduction and spoke about the manners and learning of the lessons of the students.
After that, the deputy dean for youth affairs and spiritual-educational affairs B. Rasulov noted that the work in cooperation between parents and the university has been started in the educational process.
Also, at the meeting, the head of the department, professors and tutors explained to the students how to make good use of all the conditions created by the university management.
Parents expressed their opinions at the meeting. At the end of the meeting, a festive event was held by the talented and active students under the slogan “Spring joy”. The event was very enjoyable for all parents.