Rus tili va adabiyoti fakultetida Maslenitsa bayrami nishonlandi
Jizzax davlat pedagogika universiteti rus tili va adabiyoti fakulteti 1-kurs talabalari qiziqarli mahorat darsi Maslenetsa bayrami mavzusiga bag‘ishlandi.
Ma’ruza darsi Maslenitsa bayramining qiziqarli tarixiga sayohati bilan boshlandi. Bayram dasturida rus xalq qo‘shiqlari va raqslari, turli quvnoq o‘yinlar, tanlovlar o‘rin oldi. Xalq qo‘shiqlari va raqslari An’anaviy rus dasturxoni tanlovlari shular jumlasidandir.
Tadbirda talabalar rus xalq maqollari va matallari bo‘yicha o‘tkazilgan viktorinada faol ishtirok etib, Maslenitsaga oid maqol va matallar bo‘yicha o‘z bilimlarini sinab ko‘rishdi.Musobaqa g‘oliblariga sovg‘alar topshirildi.

The Maslenitsa holiday was celebrated at the Faculty of Russian Language and Literature
The 1st-year students of the Faculty of Russian Language and Literature of the Jizzakh State Pedagogical University had an interesting master class dedicated to the Maslenitsa holiday.
The lecture class began with a trip to the interesting history of the Maslenitsa holiday. The holiday program included Russian folk songs and dances, various fun games, contests. Folk songs and dances, traditional Russian table competitions are among them.
At the event, students took an active part in a quiz on Russian folk proverbs and sayings, testing their knowledge of proverbs and sayings related to Maslenitsa. Prizes were awarded to the winners of the competition.