Rus tili va adabiyoti fakultetida Maslenitsa bayrami nishonlandi
Jizzax davlat pedagogika universiteti rus tili va adabiyoti fakulteti 1-kurs talabalari qiziqarli mahorat darsi Maslenetsa bayrami mavzusiga bag‘ishlandi.
Ma’ruza darsi Maslenitsa bayramining qiziqarli tarixiga sayohati bilan boshlandi. Bayram dasturida rus xalq qo‘shiqlari va raqslari, turli quvnoq o‘yinlar, tanlovlar o‘rin oldi. Xalq qo‘shiqlari va raqslari An’anaviy rus dasturxoni tanlovlari shular jumlasidandir.
Tadbirda talabalar rus xalq maqollari va matallari bo‘yicha o‘tkazilgan viktorinada faol ishtirok etib, Maslenitsaga oid maqol va matallar bo‘yicha o‘z bilimlarini sinab ko‘rishdi.Musobaqa g‘oliblariga sovg‘alar topshirildi.

Праздник Масленицы отметили на факультете русского языка и литературы
Студенты 1 курса факультета русского языка и литературы Джизакского государственного педагогического университета провели интересный мастер-класс, посвященный празднику Масленицы.
Лекционное занятие началось с путешествия по интересной истории праздника Масленицы. В программу праздника вошли русские народные песни и танцы, различные веселые игры, конкурсы. Среди них народные песни и танцы, традиционные русские застольные блюда.
На мероприятии школьники приняли активное участие в викторине по русским народным пословицам и пословицам и проверили свои знания масленичных пословиц и пословиц. Победителям конкурса были вручены призы.