Jizzax davlat pedagogika universiteti professor-o‘qituvchilari, talabalari ham ushbu xayrli ishga o‘z hissasini qo‘shmoqda.
Bo‘ston shaharchasida joylashgan Sirtqi bo‘limi hududi yanada kengaydi. Zarbdоr tumani hokimligi qarori bilan 4,5 gektar yer universitet balansiga o‘tkazildi.
Bir necha yillardan beri qarovsiz holda yotgan yer maydoni o‘zlashtirilib “Yangi O‘zbekiston” bog‘iga aylantirilmoqda.
Ta’kidlash joizki, ko‘chatlar hududning iqlim sharoitidan kelib chiqib, bog‘lar hosil qilish va ko‘kalamzorlashtirishni nazarda tutgan holda tanlab olindi. Ayni paytgacha hududga yerning meliorativ holatini inobatga olgan holda 3 ming tup bodom, gilos va tut ko‘chatlari ekildi.

Стартовал весенний сезон общенационального проекта «Яшил макон»
В это благое дело также вносят свой вклад профессора-преподаватели и студенты Джизакского государственного педагогического университета.
Территория заочного отделения, расположенного в городе Бустон, еще больше расширилась. Решением администрации Зарбдарского района на баланс университета передано 4,5 га земли.
Земельный участок, который несколько лет находился в запустении, благоустраивается и превращается в парк «Новый Узбекистан».
Следует отметить, что саженцы подбирались исходя из климатических условий региона, с учетом создания садов и озеленения. На данный момент с учетом мелиоративных условий на территории высажено 3000 деревьев миндаля, вишни и шелковицы.