“Rivojlangan xorijiy mamlakatlarda ta’lim tizimi”
Uchrashuvda Koreyaning Tegu universiteti vakillari ishtirok etishdi. Dastlab mehmonlar universitet rektori huzurida bo‘lishdi. Suhbat chog‘ida hamkorlik doirasida amalga oshiriladigan ishlar, rejalar va takliflar xususida fikr bildirishdi.
Shundan so‘ng mehmonlar Maktabgacha ta’lim fakulteti, Maktabgacha ta’lim metodikasi kafedrasida tomonidan tashkil etilgan davra suhbatida ishtirok etishdi.
Talaba yoshlar professor-o‘qituvchilar ishtirokida bo‘lib o‘tgan davra suhbati savol-javoblar asosida qiziqarli tarzda o‘tkazildi. Tadbirda  professor Lee Seoug Hee Tegu universiteti hamkorlik  bo‘limi boshlig‘i ishtirok etdi.

«Система образования в развитых зарубежных странах»
Во встрече приняли участие представители Корейского университета Тэгу. Сначала гости посетили ректора университета. В ходе беседы они высказали свое мнение о работе, планах и предложениях, которые будут реализованы в рамках сотрудничества.
После этого гости приняли участие в беседе, организованной факультетом дошкольного образования кафедрой методики дошкольного образования.
Беседа с участием студентов и профессоров-преподавателей прошла в интересной форме, основанной на вопросах и ответах. В мероприятии принял участие профессор Ли Сог Хи, руководитель отдела сотрудничества Университета Тэгу.