“Rivojlangan xorijiy mamlakatlarda ta’lim tizimi”
Uchrashuvda Koreyaning Tegu universiteti vakillari ishtirok etishdi. Dastlab mehmonlar universitet rektori huzurida bo‘lishdi. Suhbat chog‘ida hamkorlik doirasida amalga oshiriladigan ishlar, rejalar va takliflar xususida fikr bildirishdi.
Shundan so‘ng mehmonlar Maktabgacha ta’lim fakulteti, Maktabgacha ta’lim metodikasi kafedrasida tomonidan tashkil etilgan davra suhbatida ishtirok etishdi.
Talaba yoshlar professor-o‘qituvchilar ishtirokida bo‘lib o‘tgan davra suhbati savol-javoblar asosida qiziqarli tarzda o‘tkazildi. Tadbirda  professor Lee Seoug Hee Tegu universiteti hamkorlik  bo‘limi boshlig‘i ishtirok etdi.

“Education system in developed foreign countries”
Representatives of Korea’s Daegu University took part in the meeting.First, the guests visited the rector of the university. During the conversation, they expressed their opinion about the work, plans and proposals to be implemented within the framework of cooperation.
After that, the guests took part in a roundtable discussion organized by the Faculty of Preschool Education, Department of Preschool Education Methodology.
The roundtable discussion with the participation of young students and professors was held in an interesting manner based on questions and answers. The event was attended by Professor Lee Seoug Hee, Head of Cooperation Department of Daegu University.