60 yosh muborak bo‘lsin ustoz.
«Jizzax davlat pedagogika unviyersitetida salkam 40 yil yosh avlodga ta’lim bergan, bor bilim va kuchini yoshlarning bilim salohiyati yuksalishiga sarflagan, ularning tarbiyasiga hamisha kamarbasta bo‘lgan, hamkasblari va shogirdlari tashvishini o‘zining tashvishidek qabul qilib, ularga doim har bir masalada nasihatgo‘y, yo‘lboshchi, sirdosh bo‘la olish bilan bir qatorda o‘zining ham 3 nafar farzandini el ko‘rsa havas qiladigan darajada tarbiyalay olgan, ustoz Shokir Nizomov hurmatga loyiq insondir»-deydi universitet rektori Sh.Sharipov
Ayni vaqtda ustoz Fizika va texnologik ta’lim fakulteti Texnologik ta’lim va tasviriy san’at fanlari kafedrasi katta o‘qituvchisi faoliyat ko‘rsatib kelmoqdalar.
JDPU Fizika va texnologk ta’lim fakulteti tomonidan tashkil etilgan biley kechasiga ustozni muborak 60 yoshi bilan qutlash uchun uning shogirdalari, do‘stlari va hamkasblari taklif etilgan. Unda so‘zga chiqqanlar ustozning hayoti va faoliyati va qilgan xayrli ishlari haqida fikr bildirishdi. Tantanali tadbir “Talabalar ijodidan namunalar” rasmlar ko‘rgazmasi hamda “PODIUM” liboslar ko‘rgazmasi bilan davom etdi.

Happy 60th birthday, teacher.
“Shakir Nizomov is a man worthy of respect who taught young people at Jizzakh State Pedagogical University for almost 40 years, invested all his knowledge and strength in increasing the cognitive potential of young people, always helped their upbringing, took the care of colleagues and students as his concern, allowed them to always be mentors, guides, confidants in every issue, as well as nurtured 3 children” says university rector Sh. Sharipov.
At the moment, the teacher works as a senior teacher of the Department of Technological Education and Fine Arts of the Faculty of Physics and Technological Education.
His students, friends and colleagues were invited to the ball party organized by the Faculty of Physics and Technological Education of JSPU to congratulate the teacher on his 60th birthday. Those who spoke in it expressed their opinion about the life and work of the teacher and his good deeds. The festive event continued with the “Samples of Students’ Art” exhibition and the “PODIUM” clothing exhibition.