JDPUda o‘tkazilgan konferensiya ana shunday nomlandi.
Jizzax davlat pedagogika universiteti , Xorijiy tillar fakulteti, Ingliz tli o‘qitish metodikasi kafedrasi tomonidan «Raqamlashtirilgan ta’lim muhitida tillar o‘qitish hamda lingvokulturologiyaning dolzarb masalalari: Muammo va kamchiliklar»  mavzusida xalqaro ilmiy – amaliy konferensiya tashkil etildi.
Konferensiyani universitet rektori Sh.Sharipov ochib berdi. Konferensiyada dunyoning bir qator mamlakatlari, jumladan Buyuk Britaniya, AQSH, Birlashgan Arab Amirliklari, Misr, Turkiya, Ozarbayjon hamda Qozog‘iston respublikasi OTMlari olimlari o‘z ma’ruzalari bilan qatnashdi.
Mazkur xalqaro konferensiya Ingliz tili va adabiyoti yo‘nalishini tashkil qilishda o‘z hissasini qo‘shgan ustoz Bagishov Dadash Gasan o‘g‘li xotirasiga bag‘ishlandi. Konferensiyada shuningdek ustoz Bagishov Dadash Gasan o‘g‘lning turmush o‘rtog‘i professor Faniya Axmedshina hamda oila a’zolari ham qatnashib ustozni yod etdilar.

Remembering the teacher…
An international scientific-practical conference was organized on the topic “Language teaching in the digital educational environment and current issues of linguo-cultural studies: Problems and shortcomings” by the Department of English Teaching Methodology, Faculty of Foreign Languages, Jizzakh State Pedagogical University.
Rector of the university Sh. Sharipov opened the conference. The conference was attended by scientists from higher education institutions of a number of countries, including Great Britain, the United States, the United Arab Emirates, Egypt, Turkey, Azerbaijan, and the Republic of Kazakhstan.
This international conference was dedicated to the memory of the son of teacher Bagishov Dadash Gasan, who contributed to the organization of the English language and literature department. Professor Faniya Akhmedshina, wife of the son of teacher Bagishov Dadash Gasan, and family members also participated in the conference and remembered the teacher.