JDPU madaniyat saroyida universitetning 2023-2024 o‘quv yili bitiruvchilari bilan universitetning asosiy ish beruvchilari o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda universitet rektori Sh.Sharipov, Jizzax viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i S.Suyarova va boshqarma boshqaruv apparati, Jizzax viloyatining barcha tumanlari maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshliqlari va ularning inson resurslarini boshqarish bo‘limi (xodimlar bo‘limi) boshliqlari qatnashishdi.
Uchrashuvda dastlab universitet rektori Sh.Sharipov so‘z olib, bu uchrashuvning bugungi kundagi ahamiyati haqida bitiruvchi kurs talabalanriga murojaat qildi va shu bilan birga yig‘ilishga kelgan mehmonlarga ishtiroki uchun minnatdorchilik bildirdi.
Shundan so‘ng Jizzax viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i S.Suyarova so‘zga chiqib, bugungi kundagi maktab o‘qituvchilariga Prezidentimiz tomonidan yosh avlodga ta’lim berishlari uchun qo‘yilayotgan talabalar, ularga berilayotgan imkoniyatlar to‘g‘risida batafsil ma’lumot berib o‘tdi. Shu bilan birgalikda bugungi kunda Maktabgacha va maktab ta’limi vairligi tomonidan tizimida o‘qituvchilarni ishga olishda shaffoflikni yo‘lga qo‘yish va bilmli xodimlarni saralab olish borsida ish.uzedu.uz platformasi ishga tushirliganligini va uning qulayliklari va ishlash prinsiplarini bitiruvchilarga tushintirib o‘tdi.
Uchrashuvda fakultet dekanlari, tumanlardan kelgan bo‘lim boshliqlari ham so‘zga chiqishib o‘zaro fikr almashishdi. Shu  bilan birga talabalar ham mas’ullarga o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi va tegishli javoblarni olishdi.

A meeting was organized between the graduates of the 2023-2024 academic year of the university and the trustees of the university at the Palace of Culture of JSPU. The meeting was attended by the Rector of the University Sh.Sharipov, Head of the Department of Preschool and School Education of the Jizzakh region S.Suyarova and the management staff of the department heads of departments of preschool and school education of all districts of the Jizzakh region and heads of their departments of human resources management (HR department).
At the meeting, Rector of the university Sh. Sharipov addressed the students of the graduate course about the importance of this meeting today, and at the same time thanked the guests for their participation.
After that, the head of the Department of preschool and school education of the Jizzakh region, S.Suyarova, spoke, who gave detailed information about the requirements imposed by the President on today’s school teachers to teach the younger generation, about the opportunities that are provided to them. At the same time, the Ministry of Preschool and School Education explained to the graduates that the ish.uzedu.uz platform was launched in order to establish transparency in the recruitment of teachers and the selection of knowledgeable employees and its convenience and principles of operation.
At the meeting, faculty deans and heads of departments from the districts spoke and exchanged opinions. At the same time, the students also addressed the questions they were interested in to the officials and received appropriate answers.