JDPU madaniyat saroyida universitetning 2023-2024 o‘quv yili bitiruvchilari bilan universitetning asosiy ish beruvchilari o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuvda universitet rektori Sh.Sharipov, Jizzax viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i S.Suyarova va boshqarma boshqaruv apparati, Jizzax viloyatining barcha tumanlari maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshliqlari va ularning inson resurslarini boshqarish bo‘limi (xodimlar bo‘limi) boshliqlari qatnashishdi.
Uchrashuvda dastlab universitet rektori Sh.Sharipov so‘z olib, bu uchrashuvning bugungi kundagi ahamiyati haqida bitiruvchi kurs talabalanriga murojaat qildi va shu bilan birga yig‘ilishga kelgan mehmonlarga ishtiroki uchun minnatdorchilik bildirdi.
Shundan so‘ng Jizzax viloyati Maktabgacha va maktab ta’limi boshqarmasi boshlig‘i S.Suyarova so‘zga chiqib, bugungi kundagi maktab o‘qituvchilariga Prezidentimiz tomonidan yosh avlodga ta’lim berishlari uchun qo‘yilayotgan talabalar, ularga berilayotgan imkoniyatlar to‘g‘risida batafsil ma’lumot berib o‘tdi. Shu bilan birgalikda bugungi kunda Maktabgacha va maktab ta’limi vairligi tomonidan tizimida o‘qituvchilarni ishga olishda shaffoflikni yo‘lga qo‘yish va bilmli xodimlarni saralab olish borsida ish.uzedu.uz platformasi ishga tushirliganligini va uning qulayliklari va ishlash prinsiplarini bitiruvchilarga tushintirib o‘tdi.
Uchrashuvda fakultet dekanlari, tumanlardan kelgan bo‘lim boshliqlari ham so‘zga chiqishib o‘zaro fikr almashishdi. Shu  bilan birga talabalar ham mas’ullarga o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat qilishdi va tegishli javoblarni olishdi.

Во Дворце культуры ДжГПУ организована встреча выпускников университета 2023-2024 учебного года с основными работодателями университета. На встрече приняли участие ректор университета Ш.Шарипов, начальник управления дошкольного и школьного образования Джизакской области С.Суярова и руководящий аппарат управления руководители отделов дошкольного и школьного образования всех районов Джизакской области и руководители их отделов управления человеческими ресурсами (отдела кадров).
На встрече первым выступил ректор университета Ш.Шарипов и обратился к студентам аспирантуры о важности сегодняшней встречи и заодно поблагодарил пришедших на встречу гостей за участие.
После этого выступила начальник управления дошкольного и школьного образования Джизакской области С.Суярова, которая дала подробную информацию о требованиях, предъявляемых Президентом к сегодняшним школьным учителям по обучению молодого поколения, о возможностях, которые им предоставляются. Вместе с этим объяснила выпускникам, что на сегодняшний день в целях установления прозрачности набора педагогических кадров в систему и подбора знающих сотрудников Министерством дошкольного и школьного образования запущена платформа ish.uzedu.uz , ее удобства и принципов работы.
На встрече выступили и обменялись мнениями деканы факультетов и начальники отделений районов. В то же время студенты также обратились к чиновникам с интересующими их вопросами и получили соответствующие ответы.