Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya
Jizzax davlat pedagogika universiteti tashkil etilganligining 50 yilligi munosabati bilan Jizzax davlat pedagogika universitetida 2024-yil 27-28-sentyabr kunlari bo‘lib o‘tadigan “Ta’limni rivojlantirish strategiyasi: qadriyatlarga asoslangan taraqqiyot” mavzusidagi xalqaro konferensiya bo`lib o`tadi
Konferensiya ilmiy tadqiqot ishlari olib borayotgan va shu yo’nalishga qiziqish bildirgan barcha darajadagi tadqiqotchilar, professor-o‘qituvchilarni birlashtirishga, nazariya va amaliyot o‘rtasidagi aloqalarni rivojlantirish hamda tadqiqot natijalarini amaliyotga tatbiq etish bo‘yicha turli nuqtayi nazarlarni o‘rganishga qaratilgan. Konferensiyaga barcha fanlar yo’nalishlari bo’yicha maqolalar qabul qilinadi.
Ushbu konferensiyaga quyidagi sohalarda maqolalar qabul qilinadi:
1. Globallashgan dunyoda qadriyatlarga asoslangan ta’lim paradigmalari
2. Yangi O‘zbekistonning taraqqiyot strategiyasida ta’lim maqsadlari
3. Innovasiya va tadqiqotga asoslangan oliy pedagogik ta’lim
4. 4-nchi sanoat inqilobining ta’lim jarayonlariga transformasiyasi
5. Ta’lim sohasida keng ilmiy yondashuvli va progressiv ilg‘or texnologiyalar
O‘tkazilish joyi: Jizzax davlat pedagogika universiteti, Jizzax/O‘zbekiston.
Konferensiya ish tillari oʻzbek, ingliz va rus tillarida olib boriladi.
Maqolalarni topshirishning oxirgi muddati: 2024 yil 25 avgust!
Maqolalarga qo‘yiladigan talablar:
– Maqola hajmi A4 formatda, 14 o‘lchamli shriftda, Times New Roman shriftda, 1,5 interval oraliqda, yuqori va pastdan 2 sm chapdan 3 sm va o‘ngda 2 sm oraliq masofa tashlangan holda tayyorlanadi;
– Maqola mavzusi katta harflarda o‘rtada, keyingi qatordan muallifning F.I.Sh., ilmiy darajasi, unvoni, lavozimi, mobil telefon raqami uning ostida muassasa nomi ko‘rsatiladi;
– Maqola 5 bet hajmdan kam bo‘lmasligi maqsadga muvofiq; – Maqola annotatsiyasi kamida 200 ta so`zdan iborat bo`lishi va kalit so`zlar 15 tadan kam bo`lmasligi lozim;
– Adabiyotlar ro`yhatida kamida 10 ta foydalanilgan adabiyotlar ro`yhati keltirilishi maqsadga muvofiq;
– Maqola fayli muallifning familiya va ismi bilan atalishi lozim. Maqolalar o‘zbek, rus va ingliz tillarida qabul qilinadi. Maqola o‘zbek tilida bo‘lsa, annotatsiya rus va ingliz tilida kiritiladi.
Ilmiy maqolaning mazmuni, ilmiy etika talablariga rioya etilganligi, imloviy va ishoraviy xatolari uchun muallifning o‘zi ma’sul. Ushbu konferensiya to`plamida mavzu yuzasidan nazariy va amaliy ma`lumotlar aks ettirilgan, tajribalarga asoslangan dalillar keltirilgan hamda ilmiy etika talablariga javob beradigan maqolalar nashr etiladi.

International scientific and practical conference
In connection with the 50th anniversary of the establishment of the Jizzakh State Pedagogical University, an international conference on the theme “Education Development Strategy: Value-Based Development” will be held at the Jizzakh State Pedagogical University on September 27-28, 2024.
Papers are accepted for this conference in the following areas:
1. Paradigms of values-based education in the globalized world
2. Educational goals in the development strategy of new Uzbekistan
3. Higher pedagogical education based on innovation and research
4. Transformation of the fourth industrial revolution into educational processes
5. Science-based and advanced technologies in education
Venue: Jizzakh State Pedagogical University, Jizzakh/Uzbekistan.
Conference working languages Uzbek, English and Russian
Deadline for submission of papers: August 25, 2024!
– The size of the article is in A4 format, 14 size font, Times New Roman font, 1.5 intervals, 2 cm from the top and bottom, 3 cm from the left and 2 cm from the right;
– The subject of the article is in the middle in capital letters, the author’s full name, academic degree, title, position, mobile phone number and the name of the institution are shown below it;
– It is desirable that the article should not be less than 5 pages long; – Article annotation should be at least 200 words and keywords should not be less than 15;
– The article file should be named with the author’s last name and first name. Articles are accepted in Uzbek, Russian and English. If the article is in Uzbek, the annotation is entered in Russian and English.
The author is responsible for the content of the scientific article, compliance with the requirements of scientific ethics, spelling and punctuation errors. In this conference collection, theoretical and practical information on the subject, evidence based on experiences, and articles that meet the requirements of scientific ethics will be published.