Jizzax davlat pedagogika universitetida AQShning O‘zbekistondagi elchixonasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Sh.S.Sharipov oliygoh majlislar zalida Mintaqaviy ingliz tili ofisi boshlig‘i Kevin MakKoy, AQShning O‘zbekistondagi elchixonasi koordinatori hamda ingliz tili mutaxasisi Sandra Elizabet Israel, ingliz tili o‘qituvchi assistenti Natasha Netzorg bilan uchrashdi.
Davra suhbati mobaynida har ikki tashkilot hamkorligi va istiqbolli rejalari borasida suhbat olib borildi. Shuningdek, Sh.Sharipov yurtimizning ta’lim dargohlarida, jumladan JDPUda chet tillarini xususan ingliz tilini o‘rganish va o‘qitish borasidagi olib borilayotgan islohotlar va bu boradagi yuksak natijalar haqida ma’lumotlar keltirdi.
So‘ngra 2024-2025 o‘quv yili mobaynida Xorijiy tillar fakulteti Ingliz tili nazariyasi va amaliyoti kafedrasida mutaxassis o‘qituvchi vazifasida o‘z faoliyatini olib boruvchi Sandra Elizabet Israel bilan yaqindan tanishilib, uning ish tartibi borasida fikr almashildi. Natasha Netzorg esa JDPU qoshidagi akademik litseyda faoliyat olib borilishi ta’kidlandi.
Ushbu mutaxassislar yordamida talabalarimizning ingliz tilidagi bilimlarini yanada mustahkamlash va ularga “til egasi” bilan muloqot qilish imkoniyati yaratilganligi, buning natijasida ularning ingliz tilida muloqot jarayonida o‘zlariga bo‘lgan ishonchni oshirishga erishish mumkinligi ta’kidlandi.
Uchrashuv mazmunli va samarali tarzda yakunlandi. So‘ngra Mintaqaviy ingliz tili ofisi boshlig‘i Kevin MakKoy Xorijiy tillar fakulteti o‘qituvchilari va talabalari uchun «Chet tilini o‘qitishdagi interaktiv usullar» mavzusida seminar-trening o‘tkazildi. Universitetda olib borilayotgan Akses dasturi jarayoni bo‘yicha ham suhbat olib borildi

A meeting with representatives of the US Embassy in Uzbekistan was held at Jizzakh State Pedagogical University
Rector of Jizzakh State Pedagogical University Sh.S. Sharipov met with Head of the Regional English Language Office, Kevin McCoy, Coordinator of the US Embassy in Uzbekistan and English Language Specialist, Sandra Elizabeth Israel, Assistant English Teacher, Natasha Netzorg in the conference hall of the university.
During the roundtable discussion, the cooperation and prospective plans of both organizations were discussed. Also, Sh. Sharipov gave information about the reforms being carried out in the educational institutions of our country, including the JSPU, in the field of learning and teaching foreign languages, especially English, and about the high results in this regard.
Then, during the 2024-2025 academic year, we got to know Sandra Elizabeth Israel, who works as a specialist teacher at the Department of English Language Theory and Practice of the Faculty of Foreign Languages, and exchanged opinions about her work schedule. It was noted that Natasha Netzorg will work at the academic lyceum under JSPU.
It was noted that with the help of these specialists, our students’ knowledge of the English language was further strengthened and they were given the opportunity to communicate with a “native speaker”, as a result of which it was possible to increase their self-confidence in the process of communicating in English.
The meeting ended meaningfully and effectively. Then, the head of the Regional English Language Office, Kevin McCoy, held a seminar-training for teachers and students of the Faculty of Foreign Languages ​​on the topic “Interactive methods of teaching a foreign language”. There was also a discussion on the process of the Access program at the university.