Belorussiyaning BARGU (Baranovichi davlat universiteti) va JDPI o‘rtasida onlayn video muloqot o‘tkazildi
2019 yilning 19 mart kuni Bargu va JDPI o‘rtasida pedagogika, psixologiya va maktabgacha ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha qo‘shma loyiha xususan ikki tomonlama diplom berish bo‘yicha onlayn video muloqot o‘tkazildi deb xabar qiladi JDPI matbuot kotibi.  Onlayn video muloqotda har ikki oliy ta’lim ta’lim muassasasining vakillari ishtirok etishdi.
Muloqotda har ikkala tomon uchun ustuvor ahamiyatga ega bo‘lgan yo‘nalishlar, jumladan davlat ta’lim standartlari, o‘quv dasturlari va ish rejalari bo‘yicha o‘zaro fikr yuritildi. Institut rektori A. Xolbekov videomuloqotda amaliy psixologlar yetishtirish masalasini ko‘tardi.  Baranovichi davlat universiteti rektori V.I.Kochurko hamda  o‘quv ishlar bo‘yicha prorektori  A. V. Unsovich Belorussiyada ta’lim olish, qo‘shimcha ta’lim berishning o‘ziga xos hususiyatlari, talbalarga yaratilgan shart-sharoitlar, xorijiy fuqarolarning ta’lim kontrakt to‘lovlari, yakuniy attestatsiya imtihonlari, ikki diplomga ega bo‘lishning qonuniy asoslari to‘g‘risida ma’lumot berib o‘tdi. JDPI ning maktabgacha ta’lim fakulteti talabalari orasidan a’lochi, faol va rus tilini yaxshi biladigan talabalar endilikda BARGU da JDPI uchinchi kursdan o‘qishlarini davom ettirishlari mumkin. Bu esa talabalarimizga kelgusida ikki diplomga ega bo‘lishni nazarda tutadi. Ikki diplomga ega bo‘lgan talabalar ta’lim muassasalarida shunigdek davlat idoralari va tashkilotilarda faoliyat olib borish imkoniyatiga ega bo‘lishadi.

Проведена онлайн конференция между Белорусским государственным университетом Бароновичи и Джизакским государственным педагогическиским институтом
Как сообщает пресссекретарь ДжГПИ, 19 марта 2019 года состоялось онлайн конференция по совместному проекту, а имменно по выдаче двойного диплома по направлениям педагогика, психология и дошкольного образования. Во время общения были высказани мнения имеющие приоритетное значение, а именно о государственных образовательных стандартах, учебных прогамм и рабочих планах.Ректор института А. Холбеков во время видеообщения поднял вопрос подготовки практических психологов. Ректор государственного университета Барановичи В. И. Кочурком и проректор по учебной работе А. В. Унсович дали информатсию о правилах образования в Белорусии, о специфике допольнительного образования об созданных условиях для студентов, о порядке оплаты контракта зарубежных граждан, об экзаменах итоговой аттестатсии, о законадательных основах получения двухстороннего диплома. Студенты, хорошо владеющие русским языком и имеющие отличные показатели по изучаемым дисциплинам факультета дошкольного образования ДжГПИ, теперь могут продолжить учёбу в БАРГУ и ДжГПИ с третьего курса. Это даст возможность в будущем иметь двойной диплом. Студенты имеющие такой диплом в будущем будут иметь возможность осуществить свою трудовую деятельностьв образовательных учреждениях, государственных предприятиях и организациях.