Tyutorlar malakasini oshirish maqsadida o‘quv seminari tashkil etildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 2024-2025 o‘quv yilida universitetda faoliyat yuritayotgan tyutorlar malakasini oshirish maqsadida  o‘quv seminari tashkil etildi.Seminarni universitet yoshlar masallari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Nazarqosimov ochib berdi . U  Yangi O‘zbekistonda ta’lim sohasidagi islohotlar, tyutorlik faoliyatini yanada shakllantirish, faoliyatning texnologiyalari, vositalari va funksiyalari, tyutorlik tizimida ijara xonadonlari bilan hamkorlikda ishlarni olib borish xususida to‘xtaldi.
Seminarda asosiy urg‘u HEMIS platformasi, Kredit-modul va talabalarning bilimini baholash tizimi mavzusiga qaratildi. Oliygohning registrator ofisi mutaxassislari tyutorlarga mavzu doirasida tushunchalar berishdi.
Shuningdek, o‘quv seminarida tyutorlar va talabalar o‘rtasida korrupsion holatlarning oldini olish bo‘yicha  normativ-huquqiy hujjatlar ham tanishtirildi. seminar so‘ngida ta’lim muassasasidagi mavjud TTJlar, TTJlarda yaratilgan sharoitlar, ichki-tartib intizom, joylashish shartlari xususida ham so‘z yuritildi.

A training seminar was organized in order to improve the tutors’ qualifications.
A training seminar was organized at the Jizzakh State Pedagogical University in the 2024-2025 academic year to improve the qualifications of tutors working at the university.The seminar was opened by S. Nazarqasimov, the first vice-rector of the university for youth affairs, spiritual and educational affairs. He spoke about reforms in the field of education in New Uzbekistan, further formation of tutoring activities, technologies, tools and functions of activities, working in cooperation with rental houses in the tutoring system.
The seminar focused on HEMIS platform, Credit module and student knowledge assessment system. Specialists of the registrar’s office of the university gave the tutors insights within the topic.
In addition, at the training seminar, tutors and students were introduced to the normative legal documents on the prevention of corruption cases. At the end of the seminar, there was a discussion about the existing student residences in the educational institution, the conditions created in them, internal discipline, and accommodation conditions.