Tyutorlar malakasini oshirish maqsadida o‘quv seminari tashkil etildi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 2024-2025 o‘quv yilida universitetda faoliyat yuritayotgan tyutorlar malakasini oshirish maqsadida  o‘quv seminari tashkil etildi.Seminarni universitet yoshlar masallari, ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektori S.Nazarqosimov ochib berdi . U  Yangi O‘zbekistonda ta’lim sohasidagi islohotlar, tyutorlik faoliyatini yanada shakllantirish, faoliyatning texnologiyalari, vositalari va funksiyalari, tyutorlik tizimida ijara xonadonlari bilan hamkorlikda ishlarni olib borish xususida to‘xtaldi.
Seminarda asosiy urg‘u HEMIS platformasi, Kredit-modul va talabalarning bilimini baholash tizimi mavzusiga qaratildi. Oliygohning registrator ofisi mutaxassislari tyutorlarga mavzu doirasida tushunchalar berishdi.
Shuningdek, o‘quv seminarida tyutorlar va talabalar o‘rtasida korrupsion holatlarning oldini olish bo‘yicha  normativ-huquqiy hujjatlar ham tanishtirildi. seminar so‘ngida ta’lim muassasasidagi mavjud TTJlar, TTJlarda yaratilgan sharoitlar, ichki-tartib intizom, joylashish shartlari xususida ham so‘z yuritildi.

В целях повышения квалификации тьюторов был организован учебный семинар.
В целях повышения квалификации тьюторов, осуществляющих деятельность в Джизакском государственном педагогическом университете в 2024-2025 учебном году был организован учебный семинар.
Семинар открыл первый проректор университета по вопросам молодежи, духовно-просветительской работе С.Назаркасымов. Он остановился на реформах в сфере образования в Новом Узбекистане, дальнейшем формировании тьюторской деятельности, технологиях, средствах и функциях деятельности, сотрудничестве с арендными домами в тьюторской системе.
На семинаре основное внимание было уделено теме платформы HEMIS, Кредит-модульной системе и системе оценки знаний студентов. Специалистами офис регистратора университета были даны тьюторам разъяснения по теме.
Также на учебном семинаре были представлены нормативно-правовые акты по предотвращению коррупционных ситуаций среди тьюторов и студентов. В завершение семинара говорилось об имеющихся в образовательном учреждении студенческих общежитиях, условиях, созданных в студенческих общежитиях, внутренней дисциплине, условиях размещения.