JDPUda universitet yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti bosh yetakchiligi uchun saylov bo‘lib o‘tdi.
JDPU yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkilotiga bosh yetakchi saylandi.
Saylovda Tabiiy fanlar fakulteti talabasi -Xushvaqtova Madina, Maktabgacha ta’lim fakulteti talabasi-Ziyatova Sarvinoz,  Pedagogika va psixologiya fakulteti talabasi-Abdurasulov Xudoyshukur o‘z nomzodlari bilan ishtirok etdi.
Saylovni Jizzax davlat pedagogika universiteti ma’naviy ma’rifiy va yoshlar ishlari bo‘yicha prorektori S.Nazarqosimov ochib berdi.
Jarayonda Jizzax viloyati Yoshlar Ittifoqi raisi M.Rahmonberdiyev ham so‘zga chiqdi va nomzodlarga omad tiladi. Saylovda guruh yetakchilari o‘z ovozlarini berishdi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra Tabiiy fanlar fakulteti talabasi Xushvaqtova Madina Ulug‘bek qizi JDPU bosh yetakchisi etib saylandi.

В ДжГПУ прошли выборы главного лидера первичной организации Союза молодежи университета
В выборах со своими кандидатуры выдвигали: студентка факультета естественных наук — Хушвактова Мадина, студентка факультета дошкольного образования — Зиятова Сарвиноз, студент факультета педагогики и психологии — Абдурасулов Худойшукур.
Выборы открыл проректор по духовно-просветительской работе и делам молодежи Джизакского государственного педагогического университета С.Назаркасымов.
На мероприятии выступил председатель Союза молодежи Джизакской области М.Рахмонбердыев, который пожелал кандидатам удачи. Лидеры групп отдали свои голоса на выборах.
По итогам голосования студентка факультета естественных наук Хушвактова Мадина Улугбек кизи избрана главным лидером ДжГПУ.