JDPUda universitet yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkiloti bosh yetakchiligi uchun saylov bo‘lib o‘tdi.
JDPU yoshlar ittifoqi boshlang‘ich tashkilotiga bosh yetakchi saylandi.
Saylovda Tabiiy fanlar fakulteti talabasi -Xushvaqtova Madina, Maktabgacha ta’lim fakulteti talabasi-Ziyatova Sarvinoz,  Pedagogika va psixologiya fakulteti talabasi-Abdurasulov Xudoyshukur o‘z nomzodlari bilan ishtirok etdi.
Saylovni Jizzax davlat pedagogika universiteti ma’naviy ma’rifiy va yoshlar ishlari bo‘yicha prorektori S.Nazarqosimov ochib berdi.
Jarayonda Jizzax viloyati Yoshlar Ittifoqi raisi M.Rahmonberdiyev ham so‘zga chiqdi va nomzodlarga omad tiladi. Saylovda guruh yetakchilari o‘z ovozlarini berishdi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra Tabiiy fanlar fakulteti talabasi Xushvaqtova Madina Ulug‘bek qizi JDPU bosh yetakchisi etib saylandi.

Elections for the main leader of the primary organization of the University Youth Union were held at JSPU
The main leader was elected to the primary organization of the JSPU youth union.
Khushvaktova Madina, a student of the Faculty of Natural Sciences, Ziyatova Sarvinoz, a student of the Preschool Education Faculty, and Abdurasulov Khudoyshukur, a student of the Faculty of Pedagogy and Psychology, participated in the election as candidates.
The election was opened by the vice-rector for spiritual education and youth affairs of Jizzakh State Pedagogical University S. Nazarqasimov.
M. Rahmonberdiyev, chairman of the Youth Union of Jizzakh region, spoke at the event and wished the candidates good luck. Group leaders cast their votes in the election.
According to the final results, Khushvaktova Madina Ulugbek qizi, a student of the Faculty of Natural Sciences, was elected as the main leader of JSPU.