«Ma’rifatparvar jadidlar» mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilning 2- oktyabr kuni axborot-resurs markazi o‘quv xonasida ARM da faoliyat yuritayotgan «Qodiriy vorislari» kitobxonlar to‘garagi hamda universitet Jismoniy madaniyat fakulteti Jismoniy madaniyat nazariyasi kafedrasi professor-o‘qituvchi, tyutor va talabalari hamkorligida «MA’RIFATPARVAR JADIDLAR» mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbati davomida fakultet talabalariga ARMdan foydalanish qoidalari, fondlari va a’zolik, masofaviy xizmat ko‘rsatish bo‘yicha faoliyat yuritayotgan «Qodiriy vorislari» kitobxonlar to‘garagi va «Tafakkur» klubi 24/7 rejimida xizmat ko‘rsatish tizimi yo‘lga qo‘yilganligi haqida ma’lumotlar berildi. Shuningdek, bo‘limda tashkil etilgan oliy ta’lim muassasasi talabalariga o‘qish uchun tavsiya etilgan eng sara 150 ta badiiy adabiyotlar bilan tanishtirildi. Ushbu adabiyotlarni «7 kunda 1 kitob » loyihasi asosida o‘qishlari taklifi bildirildi. Tadbir juda qiziqarli va mazmunli bo‘lib o‘tdi.

Состоялась беседа на тему «Просветители-джадиды»
2 октября текущего года в читальном зале центра информационных ресурсов сотрудничестве с действующим при АРМ читальным клубом «Наследники Кадыри» и профессором-преподавателями, тьюторами и студентами кафедры теории физической культуры факультета физической культуры университета состоялась беседа на тему «Просветители-джадиды».
В ходе беседы студентам факультета была предоставлена информация о правилах использования АРМ, фондах и членстве, дистанционном обслуживании, кружке читателей «Наследники Кадыри» и клубе «Тафаккур,» а также системе предоставления услуг в режиме 24/7. Также были представлены 150 лучших художественной литературы, организованной в отделе, в конце мероприятия было предложено прочитать эту литературу на основе проекта «1 книга за 7 дней».