«Ma’rifatparvar jadidlar» mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Joriy yilning 2- oktyabr kuni axborot-resurs markazi o‘quv xonasida ARM da faoliyat yuritayotgan «Qodiriy vorislari» kitobxonlar to‘garagi hamda universitet Jismoniy madaniyat fakulteti Jismoniy madaniyat nazariyasi kafedrasi professor-o‘qituvchi, tyutor va talabalari hamkorligida «MA’RIFATPARVAR JADIDLAR» mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi.
Davra suhbati davomida fakultet talabalariga ARMdan foydalanish qoidalari, fondlari va a’zolik, masofaviy xizmat ko‘rsatish bo‘yicha faoliyat yuritayotgan «Qodiriy vorislari» kitobxonlar to‘garagi va «Tafakkur» klubi 24/7 rejimida xizmat ko‘rsatish tizimi yo‘lga qo‘yilganligi haqida ma’lumotlar berildi. Shuningdek, bo‘limda tashkil etilgan oliy ta’lim muassasasi talabalariga o‘qish uchun tavsiya etilgan eng sara 150 ta badiiy adabiyotlar bilan tanishtirildi. Ushbu adabiyotlarni «7 kunda 1 kitob » loyihasi asosida o‘qishlari taklifi bildirildi. Tadbir juda qiziqarli va mazmunli bo‘lib o‘tdi.

A discussion was held on the topic “Jadid Enlighteners”
On October 2 of this year, a roundtable discussion was held on the topic “JADID ENLIGHTENERS” in the study room of the information resource center in cooperation with the “Successors of Qadiri” operating in the information resource center and the professor-teacher, tutor and students of the Department of Physical Culture Theory of the Faculty of Physical Culture of the university.
During the roundtable discussion, the students of the faculty were informed about the rules of using the IRC, its funds and membership, the “Successors of Qadiri” readers’ circle and the “Tafakkur” club, which operate on remote services, and the 24/7 service system. Also, the students of the higher educational institution established in the department were introduced to the best 150 fiction books recommended for reading. They were invited to read these literatures based on the “1 book in 7 days” project. The event was very interesting and informative.