JDPUda King Sejong koreys tili o‘quv markazining rasmiy ochilishi marosimi bo‘lib o‘tdi.
JDPUda Janubiy Koreyaning King Sejong instituti fondi va Kyungwong universiteti bilan hamkorlikda tashkil etilgan King Sejong koreys tili o‘quv markazining rasmiy ochilishi marosimi bo‘lib o‘tdi. Mehmonlar dastlab universitetda talabalar va o‘qituvchilar uchun yaratilgan sharoitlar bilan tanishish. Talabalar tomonidan tashkil etilgan milliy qadriyatlarimizni aks ettiruvchi ko‘rgazmada ishtirok etishdi.
Tantanali marosimni Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Sh.Sharipov ochib berdi.
Tadbir tashkilotchilari mehmonlarga bugungi kunda universitet ko‘plab mamlakatlarning oliy ta’lim muassasalari bilan yaqin hamkorlik aloqalari va bu munosabatlarning natijalari xususida ma’lumotlar berishdi.
Shundan so‘ng talabalar va ijodiy jamoalarning koreys millatiga mansub urf-odatlar va an’analardan so‘zlovchi sahnalashtirilgan badiiy dastur namoyish etildi. Tadbirda Kyungwoon Universiteti prorektori Dean Joy Ju Young Chun, Ajou universiteti professori Park Sang-Woo va boshqa 20 nafarga yaqin koreys professorlari ishtirok etdi.

The official opening ceremony of the King Sejong Korean Language Learning Center was held at JSPU.
The official opening ceremony of the King Sejong Korean Language Learning Center, established in cooperation with the King Sejong Institute Foundation of South Korea and Kyungwong University, was held at JSPU. The guests first get acquainted with the conditions created for students and teachers at the university. They participated in the exhibition reflecting our national values ​​organized by the students.
Rector of Jizzakh State Pedagogical University Sh. Sharipov opened the ceremony.
The organizers of the event informed the guests about the university’s close cooperation with higher education institutions of many countries and the results of these relations.
After that, a dramatized artistic program was presented by students and creative teams about customs and traditions of the Korean nation. Kyungwoon University vice chancellor Joy Joo Young Chun, Ajou University professor Park Sang-Woo and about 20 other Korean professors took part in the event.