Jizzax davlat pedagogika universitetida bo‘lib o‘tgan navbatdagi ma’naviy-ma’rifiy tadbir mehmoni O‘zbekiston Yozuvchilar ijodiy uyushmasi a’zosi, Respublika jurnalistlar ijodiy uyushmasi a’zosi, novator shoir, zarbuldoston, qo‘shsatr, eshsonetlar, uchshoda va qo‘shshoda deb atalgan yangi she’riy janrlar asoschisi Safar Olloyor bo‘ldi.
Ijodkorning tashrifi dastavval universitet bilan tanishuvdan boshlandi. Talaba yoshlarga yaratilgan imkoniyatlar, oliygohning 50-yillik tarixi bilan bog‘liq jarayonlar batafsil tanishtirildi. Shundan so‘ng ijodkor va yoshlar uchrashuvi tashkil etildi. Uchrashuv novator shoir tomonidan yaratilgan yangi she’rlar taqdimoti bilan boshlandi.
Ijodga, adabiyotga qiziqishi baland talaba yoshlar ham o‘zlarining ijod namunalarini o‘qib berishdi. Uchrashuv shoiring kitoblar taqdimoti va mushoira bilan davom etdi.

В рамках проекта «Маърифат улашиб» продолжаются мероприятия
Гостем очередного духовно-просветительского мероприятия, прошедшего в Джизакском государственном педагогическом университете, стал поэт-новатор, основоположник новых поэтических жанров зарбульдостан, кошсатр, эшсонец, учшода и кошшода Сафар Оллоёр, член Творческого союза писателей Узбекистана, член Творческого союза журналистов республики
Визит поэта начался со знакомства с университетом. Подробно были представлены возможности, созданные для молодых студентов, процессы, связанные с 50-летней историей университета. После этого была организована встреча художников и молодежи. Встреча началась с презентации новых стихотворений поэта-новатора.
Студенты, проявляющие большой интерес к творчеству и литературе, также читают примеры своих работ. Встреча продолжилась презентацией сборников стихов и дискуссией.