Jizzax davlat pedagogika universitetida bo‘lib o‘tgan navbatdagi ma’naviy-ma’rifiy tadbir mehmoni O‘zbekiston Yozuvchilar ijodiy uyushmasi a’zosi, Respublika jurnalistlar ijodiy uyushmasi a’zosi, novator shoir, zarbuldoston, qo‘shsatr, eshsonetlar, uchshoda va qo‘shshoda deb atalgan yangi she’riy janrlar asoschisi Safar Olloyor bo‘ldi.
Ijodkorning tashrifi dastavval universitet bilan tanishuvdan boshlandi. Talaba yoshlarga yaratilgan imkoniyatlar, oliygohning 50-yillik tarixi bilan bog‘liq jarayonlar batafsil tanishtirildi. Shundan so‘ng ijodkor va yoshlar uchrashuvi tashkil etildi. Uchrashuv novator shoir tomonidan yaratilgan yangi she’rlar taqdimoti bilan boshlandi.
Ijodga, adabiyotga qiziqishi baland talaba yoshlar ham o‘zlarining ijod namunalarini o‘qib berishdi. Uchrashuv shoiring kitoblar taqdimoti va mushoira bilan davom etdi.

Events continue within the framework of the “Enlightenment Sharing” project.
Safar Oloyor, who is a member of the Creative Union of Writers of Uzbekistan,a member of the Republican Creative Union of Journalists, an innovative poet, the founder of new poetic genres called zarbuldostan, koshsatr, eshsonets, uchshoda and koshshoda, was the guest of the next spiritual and educational event held at Jizzakh State Pedagogical University.
The artist’s visit began with an introduction to the university. Opportunities created for young students, processes related to the 50-year history of the university were introduced in detail. After that, a meeting of artists and young people was organized. The meeting started with the presentation of new poems created by the innovative poet.
Young students with a great interest in creativity and literature also read their works. The meeting continued with the presentation of poetry books and discussion.