Biz korrupsiyaga qarshimiz.
Talaba yoshlarda korrupsion holatlarga murosasiz munosabatni shakllantirish, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldini olish maqsadida soha mutaxassislari ishtirokida bo‘lib o‘tgan tadbirni universitetning Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi rahbari A.Umrzoqov ochib berdi.
Tadbir davomida Korrupsiyaga qarshi kurashish borasida davlat siyosati va uning ustuvor yo‘nalishlari, jamiyatimizda sodir bo‘layotgan firibgarlik va ki xavfsizlik jinoyatlari to‘g‘risida ma’lumot berildi.
Suhbat yakunida talaba yoshlar tomonidan o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob berildi. Talaba yoshlar ishtirokida bo‘lib o‘tgan profilaktik tadbirda Jizzax viloyat IIB JXX huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari D. Karimov hamda Universitet profilaktika inspektorlari ham o‘z fikrlari bilan ishtirok etdilar.

We are against corruption
A. Umrzakov, the head of the university’s anti-corruption “Compliance Control” system management department, opened the event, which was held with the participation of experts in the field in order to form an uncompromising attitude to corrupt situations among young students, to prevent crimes and violations.
During the event, information was provided about the state policy and its priorities in the fight against corruption, fraud and security crimes occurring in our society.
At the end of the interview, the students answered the questions they were interested in. D. Karimov, Deputy Head of Crime Prevention Department of Jizzakh Regional Internal Affairs Department, Public Security Service, and University preventive inspectors also participated in the prevention event with the participation of students and youth.