Biz korrupsiyaga qarshimiz.
Talaba yoshlarda korrupsion holatlarga murosasiz munosabatni shakllantirish, jinoyatchilik va huquqbuzarliklarni oldini olish maqsadida soha mutaxassislari ishtirokida bo‘lib o‘tgan tadbirni universitetning Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens nazorat” tizimini boshqarish bo‘limi rahbari A.Umrzoqov ochib berdi.
Tadbir davomida Korrupsiyaga qarshi kurashish borasida davlat siyosati va uning ustuvor yo‘nalishlari, jamiyatimizda sodir bo‘layotgan firibgarlik va ki xavfsizlik jinoyatlari to‘g‘risida ma’lumot berildi.
Suhbat yakunida talaba yoshlar tomonidan o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob berildi. Talaba yoshlar ishtirokida bo‘lib o‘tgan profilaktik tadbirda Jizzax viloyat IIB JXX huquqbuzarliklar profilaktikasi boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari D. Karimov hamda Universitet profilaktika inspektorlari ham o‘z fikrlari bilan ishtirok etdilar.

Мы — против коррупции
На факультете начального образования было организовано мероприятие на эту тему.Мероприятие с участием экспертов отрасли в целях формирования у студентов нетерпимого отношения к коррупционным ситуациям, предотвращения преступлений и нарушений открыл начальник отдела управления антикоррупционной системой «Комплаенс-контроль» университета А. Умрзаков.
В ходе мероприятия была предоставлена ​​информация о государственной политике и ее приоритетах в борьбе с коррупцией, мошенничеством и преступлениями против безопасности, происходящими в нашем обществе.
В конце беседы студентам были даны ответы на интересующие их вопросы. В профилактическом мероприятии с участием студентов приняли участие заместитель начальника управления по профилактике преступности СБП УВД Джизакской области  Д.Каримов и инспекторы по профилактике университета.