JDPUda «Prokuror va yoshlar» uchrashuvi tashkil etildi.
Jizzax davlat universitetida “Yangi O‘zbekiston yoshlari birlashaylik!” shiori ostida o‘tkazilgan “Prokuror va yoshlar” uchrashuvi mehmonlaring universitetda yaratilgan sharoitlar bilan tanishishidan boshlandi. Universitet rektori boshchiligidagi vakillar mehmonlarga oliygohning 50-yillik tarixi bilan bog‘liq ma’lumotlarni taqdim etishdi. Shundan so‘ng viloyat prokurori yoshlarni sifatli ta’lim olishi uchun yaratilgan sharoitlar jumladan, o‘quv auditoriyalari, registrator ofis, sport maydonlari, va yangi ta’mirdan chiqqan ARMda bo‘lishdi. Mehmonlarning oliygoh bilan tanishuv marosimi universitet hududida tashkil ekilgan «Professorlar bog‘i» ga ko‘chat ekish tadbiri bilan yakun topdi. «Professorlar bog‘i»ga Jizzax viloyat prokurori Baxtiyor Ibrohimov o‘z daraxtini ekdi.
“Prokuror va yoshlar» uchrashuvining asosiy qismi universitet madaniyat saroyida davom etdi. Jizzax viloyatidagi barcha OTMlari talabalari ishtirokida bo‘lib o‘tgan tadbirni Yoshlar ishlari agentligi  Jizzax viloyati Jizzax  shahar boshlig‘i Farzona Adilova ochib berdi.
Talabalarga tavsiyalar ochiq muloqot va savol-javoblar asosida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda Jizzax viloyat prokurori Baxtiyor Ibrohimov mamlakatimizda yoshlarga oid davlat siyosati doirasida Qonun, Farmon, qaror va barcha me’yoriy hujjatlar va keng ko‘lamli amaliy islohotlari mazmun-mohiyatini aytib o‘tdi. Bugungi kunda yoshlarning erishayotgan natijalari e’tirof etildi. Yoshlar o‘rtasida yuzaga kelayotgan ayrim ko‘ngilsiz holatlar ya’ni huquqbuzarlik, jinoyatchilik kabi illatlar va uning oqibatlari hayotiy misollar orqali qoralandi.
Shundan so‘ng, talaba-yoshlarning prokuror va prokuratura tizimi bilan hamkorlik borasida, sifatli ta’lim olish, turli tanlovlar, muloqotlar, master-klasslar, o‘quv amaliyotlar  tashkil etish kabi qator masalalar ilgari surildi. Yoshlarni o‘z ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini yanada oshirish maqsadida “Jamoatchilik asosida prokuror yordamchilari” loyihasi yoshlar tomonidan ilgari surildi. 30 nafar iqtidorli va faol talabalar prokuror yordamchilari sifatida tanishtirilib, guvohnomalar topshirildi.
«Prokuror va yoshlar» uchrashuvi tadbirida viloyatda va respublikada sportning bir nechta turlari bo‘yicha yuqori ko‘rsatkichlarni qo‘lga kiritgan talaba yoshlarni taqdirlash marosimi yakun yasadi.

A meeting “Prosecutor and Youth” was organized at JSPU.
The “Prosecutor and Youth” meeting, held at Jizzakh State University under the slogan “Let’s unite, youth of the new Uzbekistan!”, began with the guests getting acquainted with the conditions created at the university. Representatives led by the rector of the university presented information to the guests about the 50th anniversary of the university. After that, the regional prosecutor visited the conditions created for young people to receive quality education, including classrooms, a registrar’s office, sports fields, and the newly renovated IRC. The guests’ acquaintance with the university ended with a sapling planting ceremony in the “Professors’ Garden” established on the territory of the university. Jizzakh regional prosecutor Bakhtiyor Ibrohimov planted his own tree in the “Professors’ Garden”.
The main part of the “Prosecutor and Youth” meeting continued in the university’s Palace of Culture. The event, which was attended by students from all universities in the Jizzakh region, was opened by Farzona Adilova, Head of the Jizzakh City Youth Affairs Agency.
Recommendations to students At the meeting, which was held on the basis of open dialogue and questions and answers, the Prosecutor of the Jizzakh region Bakhtiyor Ibrohimov outlined the content and essence of the Law, Decree, Resolution and all regulatory documents and large-scale practical reforms within the framework of state policy on youth in our country. The results achieved by young people today were recognized. Some of the unpleasant situations that arise among young people, such as delinquency and crime, and their consequences, were condemned through real-life examples.
After that, a number of issues were raised regarding cooperation between students and young people with the prosecutor and the prosecutor’s office, such as obtaining quality education, organizing various competitions, dialogues, master classes, and internships. In order to further improve the knowledge and skills of young people in their field of study, the “Assistants of Public Prosecutors” project was put forward by young people. 30 talented and active students were introduced as assistants of prosecutors and were awarded certificates.
The “Prosecutor and Youth” meeting concluded with a ceremony to award students who achieved high results in several sports in the region and the republic.