JDPUda «Prokuror va yoshlar» uchrashuvi tashkil etildi.
Jizzax davlat universitetida “Yangi O‘zbekiston yoshlari birlashaylik!” shiori ostida o‘tkazilgan “Prokuror va yoshlar” uchrashuvi mehmonlaring universitetda yaratilgan sharoitlar bilan tanishishidan boshlandi. Universitet rektori boshchiligidagi vakillar mehmonlarga oliygohning 50-yillik tarixi bilan bog‘liq ma’lumotlarni taqdim etishdi. Shundan so‘ng viloyat prokurori yoshlarni sifatli ta’lim olishi uchun yaratilgan sharoitlar jumladan, o‘quv auditoriyalari, registrator ofis, sport maydonlari, va yangi ta’mirdan chiqqan ARMda bo‘lishdi. Mehmonlarning oliygoh bilan tanishuv marosimi universitet hududida tashkil ekilgan «Professorlar bog‘i» ga ko‘chat ekish tadbiri bilan yakun topdi. «Professorlar bog‘i»ga Jizzax viloyat prokurori Baxtiyor Ibrohimov o‘z daraxtini ekdi.
“Prokuror va yoshlar» uchrashuvining asosiy qismi universitet madaniyat saroyida davom etdi. Jizzax viloyatidagi barcha OTMlari talabalari ishtirokida bo‘lib o‘tgan tadbirni Yoshlar ishlari agentligi  Jizzax viloyati Jizzax  shahar boshlig‘i Farzona Adilova ochib berdi.
Talabalarga tavsiyalar ochiq muloqot va savol-javoblar asosida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda Jizzax viloyat prokurori Baxtiyor Ibrohimov mamlakatimizda yoshlarga oid davlat siyosati doirasida Qonun, Farmon, qaror va barcha me’yoriy hujjatlar va keng ko‘lamli amaliy islohotlari mazmun-mohiyatini aytib o‘tdi. Bugungi kunda yoshlarning erishayotgan natijalari e’tirof etildi. Yoshlar o‘rtasida yuzaga kelayotgan ayrim ko‘ngilsiz holatlar ya’ni huquqbuzarlik, jinoyatchilik kabi illatlar va uning oqibatlari hayotiy misollar orqali qoralandi.
Shundan so‘ng, talaba-yoshlarning prokuror va prokuratura tizimi bilan hamkorlik borasida, sifatli ta’lim olish, turli tanlovlar, muloqotlar, master-klasslar, o‘quv amaliyotlar  tashkil etish kabi qator masalalar ilgari surildi. Yoshlarni o‘z ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha bilim va ko‘nikmalarini yanada oshirish maqsadida “Jamoatchilik asosida prokuror yordamchilari” loyihasi yoshlar tomonidan ilgari surildi. 30 nafar iqtidorli va faol talabalar prokuror yordamchilari sifatida tanishtirilib, guvohnomalar topshirildi.
«Prokuror va yoshlar» uchrashuvi tadbirida viloyatda va respublikada sportning bir nechta turlari bo‘yicha yuqori ko‘rsatkichlarni qo‘lga kiritgan talaba yoshlarni taqdirlash marosimi yakun yasadi.

В ДжГПУ была организована встреча «Прокурор и молодежь»
Встреча «Прокурор и молодежь,» прошедшая в Джизакском государственном университете под девизом «Молодежь Нового Узбекистана — объединимся!» началась с ознакомления гостей с созданными в университете условиями.
Представители во главе с ректором университета представили гостям информацию, связанную с 50-летней историей вуза. После этого прокурор области побывал в учебных аудиториях, офисе регистратора, спортивных площадках и недавно отремонтированном ЦИР (центр информационных ресурсов), где созданы условия для получения молодежью качественного образования. Церемония ознакомления гостей с университетом завершилась мероприятием по посадке саженцев в «Парке профессоров,» организованном на территории университета. В «Парке профессоров» посадил свое дерево прокурор Джизакской области Бахтиёр Иброхимов.
Основная часть встречи «Прокурор и молодежь» продолжилась во Дворце культуры университета. Мероприятие, прошедшее с участием студентов всех вузов Джизакской области, открыла начальник Агентства по делам молодежи города Джизака Джизакской области Фарзона Адилова.
На встрече, состоявшейся на основе открытого диалога и вопросов и ответов, рекомендаций студентам прокурор Джизакской области Бахтиёр Иброхимов рассказал о сути и значении Закона, Указа, постановления, всех нормативных документов и широкомасштабных практических реформ в нашей стране в рамках государственной молодежной политики. Были признаны результаты, достигнутые молодежью на сегодняшний день. На примерах из реальной жизни были осуждены некоторые неприятные ситуации, возникающие среди молодежи, такие как правонарушение, преступность и ее последствия.
После этого был выдвинут ряд вопросов, таких как получение студентами качественного образования в сотрудничестве с прокурором и системой прокуратуры, организация различных конкурсов, диалогов, мастер-классов, учебных практик. В целях дальнейшего совершенствования знаний и навыков молодежи в своей области обучения был выдвинут проект «Помощник прокурора на базе сообщества». 30 одаренных и активных студентов были представлены в качестве помощников прокурора и вручены удостоверения.
На мероприятии «Прокурор и молодежь» завершилась церемония награждения студентов, добившихся высоких результатов в области и республике по нескольким видам спорта.