Yakuniy davlat attestatsiyasini o‘tkazish tartibi to‘g‘risida yig‘ilish o‘tkazildi
Jizzax davlat pedagogika universiteti Ta’lim sifatini nazorat qilish hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish “Kompleans nazorat” tizimini boshqarish bo‘limlar tomonidan 2023-2024 (qishki) qabul bo‘yicha magistratura mutaxassisliklari va maktabgacha ta’lim (kechki) yo‘nalishlarda o‘tkaziladigan Yakuniy davlat attestatsiyasi komissiyalarining tayyorgarlik darajasi, komissiya raislari va a’zolarining vazifalari, bitiruvchilarga qo‘yilayotgan talablar, tartib-intizom to‘g‘risida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda YDA o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi nizom talablari asosida jarayonni tashkil qilish, yig‘ish davomida ta’kidlandi. Yada raislari va komissiya a’zolari bitiruvchining bilim malaka va ko‘nikma darajasining DTS talablariga muvofiq kelishini kompleks baholash vazifalari ta’kidlandi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish “Kompleans nazorat” tizimini boshqarish bo‘lim boshlig‘i A.Umurzoqov tomonidan yakuniy davlat attestatsiya sinovlarida bitiruvchilarni adolatli va xolis baholash, jarayonda korrupsion holatlarga yo‘l qo‘ymasligini ta’kidlab o‘tdi.

Состоялось совещание о порядке проведения итоговой государственной аттестации
Отделом контроля качества образования и отделом по борьбе с коррупцией, управления системой «Комплаенс-контроль» Джизакского государственного педагогического университета состоялось совещание об уровне подготовки итоговых государственных аттестационных комиссий к поступлению на 2023-2024 годы (зимний) в магистратуру и дошкольные (вечерние) курсы, обязанности председателей и членов комиссий, требования к выпускникам, дисциплины.
В ходе заседания была подчеркнута организация процесса с учетом требований положения о порядке проведения Итоговой государственной аттестации. Подчеркнуты задачи председателей итоговой государственной аттестации и членов комиссий по комплексной оценке соответствия уровня знаний, умений и навыков выпускника требованиям ГОСт.
Начальником отдела по борьбе с коррупцией, управления системой «Комплаенс-контроль» А.умурзаковым подчеркивалось, что справедливая и беспристрастная оценка выпускников на итоговых государственных аттестациях не допускает коррупции в этом процессе.