Yakuniy davlat attestatsiyasini o‘tkazish tartibi to‘g‘risida yig‘ilish o‘tkazildi
Jizzax davlat pedagogika universiteti Ta’lim sifatini nazorat qilish hamda Korrupsiyaga qarshi kurashish “Kompleans nazorat” tizimini boshqarish bo‘limlar tomonidan 2023-2024 (qishki) qabul bo‘yicha magistratura mutaxassisliklari va maktabgacha ta’lim (kechki) yo‘nalishlarda o‘tkaziladigan Yakuniy davlat attestatsiyasi komissiyalarining tayyorgarlik darajasi, komissiya raislari va a’zolarining vazifalari, bitiruvchilarga qo‘yilayotgan talablar, tartib-intizom to‘g‘risida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda YDA o‘tkazish tartibi to‘g‘risidagi nizom talablari asosida jarayonni tashkil qilish, yig‘ish davomida ta’kidlandi. Yada raislari va komissiya a’zolari bitiruvchining bilim malaka va ko‘nikma darajasining DTS talablariga muvofiq kelishini kompleks baholash vazifalari ta’kidlandi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish “Kompleans nazorat” tizimini boshqarish bo‘lim boshlig‘i A.Umurzoqov tomonidan yakuniy davlat attestatsiya sinovlarida bitiruvchilarni adolatli va xolis baholash, jarayonda korrupsion holatlarga yo‘l qo‘ymasligini ta’kidlab o‘tdi.

A meeting was held on the procedure for conducting the final state attestation
A meeting was held by the Departments of Education Quality Control and Combating Corruption “Compliance Control” System Management of Jizzakh State Pedagogical University on the level of preparation of the Final State Attestation Commissions, the duties of the chairmen and members of the commissions, the requirements for graduates, and the discipline of the Master’s degree programs and preschool education (evening) programs for the 2023-2024 (winter) admission.
The meeting focused on the organization of the process based on the requirements of the Regulation on the Procedure for Conducting the Final State Attestation. The tasks of the chairmen and members of the commission to comprehensively assess the compliance of the graduate’s level of knowledge, qualifications and skills with the requirements of the State Educational Standard were emphasized.
The head of the department for managing the “Compliance Control” system for combating corruption, A. Umurzakov, emphasized that fair and impartial assessment of graduates during the final state certification exams will not allow for corruption in the process.