Zamonaviy yopiq suzish havzasi professor-o‘qituvchilar va talaba yoshlar ixtiyoriga berildi.
Bugun mamlakatimizda jismoniy tarbiya va sportning ommaviyligini oshirish, yosh avlod vakillarini sportga jalb etish borasida bir qator ijobiy o‘zgarishlar amalga oshirilmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 8-dekabr O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni arafasida foydalanishga topshirilgan zamonaviy yopiq suzish havzasi fikrimizning yorqin dalilidir.
Bayramga munosib tuhfa bo‘lgan, universitetda loyiha qiymati 3.07  milliard so‘m hisobiga qurib bitkazilgan mazkur inshoot professor-o‘qituvchilar va talaba yoshlar ixtiyoriga beriladi. Bu yerda 27 x 9 metr o‘lchamdagi suzish havzasi, murabbiylar va shug‘ullanuvchilar uchun yuvinish, kiyinish, tibbiyot va dezinfeksiya qilish uchun maxsus xonalar mavjud.
Faxriy ustozlar va  talaba yoshlar, davlat va jamoat tashkilotlari vakillari, yosh sportchilarning ota-onalari yangi sport inshooti, unda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishib  chiqishdi.

Современный крытый бассейн был предоставлен в распоряжение профессорско-преподавательского состава и студентов.
Сегодня в нашей стране реализуется ряд положительных изменений в плане повышения популярности занятий физической культурой и спортом, привлечения к спорту представителей подрастающего поколения.
Современный крытый бассейн, сданный в эксплуатацию в Джизакском государственном педагогическом университете накануне Дня Конституции Республики Узбекистан 8 декабря, является ярким доказательством нашей идеи.
Этот объект, ставший подарком к празднику и достроенный в университете стоимостью проекта 3,07 миллиарда сумов, будет передан профессорам, преподавателям и студентам. Имеется бассейн размером 27 х 9 метров, специальные помещения для мытья, переодевания, приема лекарств и дезинфекции для тренеров и спортсменов.
Почетные преподаватели и студенты, представители государственных и общественных организаций, родители юных спортсменов ознакомились с новым спортивным объектом и созданными в нем условиями.