Zamonaviy yopiq suzish havzasi professor-o‘qituvchilar va talaba yoshlar ixtiyoriga berildi.
Bugun mamlakatimizda jismoniy tarbiya va sportning ommaviyligini oshirish, yosh avlod vakillarini sportga jalb etish borasida bir qator ijobiy o‘zgarishlar amalga oshirilmoqda.
Jizzax davlat pedagogika universitetida 8-dekabr O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuni arafasida foydalanishga topshirilgan zamonaviy yopiq suzish havzasi fikrimizning yorqin dalilidir.
Bayramga munosib tuhfa bo‘lgan, universitetda loyiha qiymati 3.07  milliard so‘m hisobiga qurib bitkazilgan mazkur inshoot professor-o‘qituvchilar va talaba yoshlar ixtiyoriga beriladi. Bu yerda 27 x 9 metr o‘lchamdagi suzish havzasi, murabbiylar va shug‘ullanuvchilar uchun yuvinish, kiyinish, tibbiyot va dezinfeksiya qilish uchun maxsus xonalar mavjud.
Faxriy ustozlar va  talaba yoshlar, davlat va jamoat tashkilotlari vakillari, yosh sportchilarning ota-onalari yangi sport inshooti, unda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishib  chiqishdi.

A modern indoor swimming pool was made available to faculty and students.
Today, a number of positive changes are being implemented in our country to increase the popularity of physical education and sports and attract the younger generation to sports.
The modern indoor swimming pool, which was commissioned at Jizzakh State Pedagogical University on the eve of the Constitution Day of the Republic of Uzbekistan on December 8, is a vivid proof of our idea.
A worthy gift for the holiday, this facility, completed at the university at a cost of 3.07 billion soums, will be at the disposal of professors, teachers and students. It has a 27 x 9 meter swimming pool, special rooms for washing, dressing, medical and disinfection for coaches and students.
Honorary teachers and students, representatives of state and public organizations, and parents of young athletes got to know the new sports facility and the conditions created there.